[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby

www.kafe.sk
  Naše mini-logo:

Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 11
(7 v sekci Fórum)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 11

více...

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

« 1 2 (3) 4 5 6 ... 27 »

Re: GW - Lord of the Rings Strategy Game
webmaster
From SNV
no.. ked budem mat knihu v pevnej vazbe, tak sa mi ju asi skenovat moc nebude xciet, ked sa rozhodnem rozbalit tu skatulu mines of moria, tak to mozno naskenujem.

grrr nech sa prizna clovek co som mu pozical WD314. akoze chybaju mi asi 2-3 wd a toto je jedne z nich. v nom ma byt daco napisane o tych easterlingoch.

Posted on: 2007/5/22 20:52

Imperator
From Bratislava
@Miglo:
ten hod na iniciativu je sice brutal, ale hrdinovia mozu urobit tzv. "heroic action" a spolu s nimi aj vojaci v ich blizkosti. Tym padom idu este pred hodom o iniciativu a mozu bud utocit alebo strielat alebo sa hybat. Nemozu to robit donekonecna, zalezi od toho, kolko bodov maju v "Might".

Posted on: 2007/5/22 21:11

Dark Apostle
From BA
Lothar: aha... super tak aspon nieco ;) tak potom len tak cisto informativne... ty rytieri co sa mi pacia, ty patria ku gondoru, alebo to je nejaka speci armada? ak ano, ako sa volaju?? ide len o to pozriet si nejake figurky a odhadnut kolko by stala taka 400-500pt armada a ci ma este nejake dalsie modely co by stalo za to... dik.

Posted on: 2007/5/22 21:22

Imperator
From Bratislava
@Miglo:
rytieri sa oficialne volaju Knights of Dol Amroth (v knihe zachrania Minas Tirith na Pelenorskych poliach, vo filme nie su).
Zatial funguju ako spojenec Minas Tirith/Gondor-u, aj preto, lebo k Dol Amroth GW nema ine modely ako tych rytierov a princa Imrahila. Okrem toho aj podla khihy je Dol Amroth lenom Gondoru a jeho vladca reagoval na poplasne vatry/majaky ("the bacons are lit!!!") a ponahlal sa na pomoc Minas Tirith.
Na jesen vyjdu nove dodatky ku Gondoru a s nimi aj pesiaci(pikemen) z Dol Amroth.
Teraz sa Dol Amroth hrava tak, ze sa pre pechotu pouzivaju statistiky Warriors of Minas Tirith a v podstate aj modely (konverzie) alebo tieto statistiky z GW website (zalezi ako kde)
http://uk.games-workshop.com/gondor/fiefdoms/3/

@jose:
kym ti neznamy zloduch vrati WD:
http://uk.games-workshop.com/ashadowintheeast/preview/1/

Posted on: 2007/5/22 21:34

Imperator
From Bratislava
kedze stale pracujem na slovenskom clanku ku GW-LOTR, postnem vam nejake zakladne info, ktore som zozbieral na webe:

The Mines of Moria boxed set:
http://uk.games-workshop.com/storefront/store.uk?do=Individual&code=60011499004&orignav=16

This is the basic start set. In addition to the figures and all the stuff, there is the rule book. This rule book is a handy A5 format, that fits easily into a back pocket when you go off to a tournament.

The Hard Cover book:
http://uk.games-workshop.com/storefront/store.uk?do=Individual&code=60041499012&orignav=16

This is a large format Hard cover rule book. It is good for hitting your opponent around the head with when he claims that Boromir has 6 attacks .

What is the difference between the two rule books?
There are a few differences between the two books, apart from size and wieldability.
* Both the books contain all the game rules. The books are exactly the same in this respect, right down to the page numbers.
* The Hard cover book includes 4 scenarios, lots of hobby material. The "Mines" book doesn't.
* The "Mines" book does not include a few of the profiles for the heroes. These are included in the Hard cover book.
* The Army of the Dead is not included in the Hard Cover book. They are included in the "Mines" book. They are also available as a download from GW.
* The "Mines" book has the figures sorted as "Good" and "Evil". The Hard Cover book lists things in general regions. This is to aid the construction of themed armies.

The list of the figures lacking from the "Mines" book, but are in the Hardcover book is such (this is a bit shakey, and has to be checked):
Glorfindel
Radaghast the Brown
Dain Ironfoot
Balin
Elladan and Elrohir
Dwarf Khazad Guard
Barrow Wights
Wild Warg chieftain
Wild Warg
Hobbits (not characters)

What with Legions of Middle Earth:
http://uk.games-workshop.com/storefront/store.uk?do=Individual&code=60041499019&orignav=16

Legions is a book that presents army listings for the whole range of LOTR.
* It lists heroes and warriors per region, with a points cost and equipment options.
* It lists which regions, or army lists, can ally with each other.
* It presents lots of varied scenarios.
* In Legions, there are no profiles. Only points costs.

In Legions, there are listings and points for many figures that are not released. These will be released in due course. They are listed to provide completeness and full figure listings. They also provide a taste for things to come, and to look forward to.

Profiles for figures listed in Legions can be found either in the Journey Books, or the Sourcebooks, in addition to the basic rule books.

What's a Journey Book?
Journey books are collections of scenarios and hobby tips based on the three LOTR books/films. They provide the chance to play narrative adventures, and try to kill Merry or Pippin with an Oliphant. There are a few extra profiles in the Journey Books.

And Sourcebooks?
Sourcebooks are just that. They take a specific area and look at the armies from that area. As from the "Fall of Arnor" book, they have started including all the rules for the figures in the army lists that they contain, irrespective is they are printed a dozen other places. The earlier sourcebooks, e.g. "Shadows in the East" contain neither lists, or profiles for everything that they name.

Army of the Dead:
http://uk.games-workshop.com/thelordoftherings/armyofthedead/1/

Posted on: 2007/6/12 10:19

webmaster
From SNV
tak som si zakupil pravidla a trochu sa do nich zacital - a musim povedat, ze sa moj pohlad na lotra zmenil. tie pravidla vobec nesu primitivne a pre deti. su vcelku sofistikovane a su tam poriesene veci, ktore taky WFB, alebo 40K nepokryva, alebo pokryva len velmi zbezne - zone of control, obrana prekazok, dobyvanie pevnosti, etc, etc...
je to skirmish hra s imho velmi silnym taktickym aspektom. vazne sa mi to paci.

co ma ale trochu vyvadza z miery su pravidla pre boj. Su trochu divne a imho velmi zvyhodnuju swarmovacie armady. aby som to popisal - ked sa stretnu dva a viacere modely v boji, tak to kto boj vyhra sa urcuje hodom kockou. kto ma viac utokov / viac modelov v boji ten hadze viacerymi kockami a vybera si najlepsi vysledok. kto hodil najviac vyhrava. weapon skill prichadza narad iba v pripade, ze obaja hraci maju rovnaky najlepsi hod na vysledok boja. ten co vyhral boj potom zranuje (na kazdy model maximalne 1 wound!!!)
takze ked si predstavim povedzme 8 bodovych elfov a 4 bodovych goblinov, tak mam pocit, ze elfovia, ktori budu precisleni 1:2 nemaju sancu, lebo budu drvivu vacsinu bojov prehravat. to je aspon moja teoreticka predstava. alebo sa mylim?? lothar prosimta oprav ma...

Posted on: 2007/6/28 15:25

Imperator
From Bratislava
teoreticky by to tak mohlo dopadnut, LENZE :

aj keby si naozaj mal tie hody prehrat, tak ta ti goblini ako elfa asi ani nezrania (teda pokial nehras elfov bez brnenia, co je xujovina). Okrem toho goblini (a este hobiti ) su jedina armada, ktora dokaze takto swarmovat - je to kvoli tomu nizkemu poctu bodov za model - a tym sa vyhody masy goblinov koncia. Ked hras proti nim musis ich jednoducho ustrielat (co napr. takym elfom pojde veeeelmi dobre, ale aj ostatnym armadam), kym pridu k tebe.

Okrem toho to poradie pri hodoch a z toho rezultujuce pokracovanie - boj, zranenia atd... mozu VELMI VYRAZNE pozmenit hrdinovia, ktori mozu robit tzv. heroic moves/atacks/shootings, cim predbehnu superovu prioritu a pozmenia cely tah. Hrdinovia taktiez mozu zmenit vysledok takmer akehokolvek hodu tak, ze k nemu pridaju bod(y) zo svojej Might.

Cize ak niekde hrozi premonozenie gobilnmi - treba tam posunut hrdinu - tento vycisti .

Ale v podstate mas pravdu v tom, ze v LOTR sa umiera velmi rychlo(narozdiel od WHFB nemas armour save). A zakladnu myslienku v LOTR si tiez vystihol: nie je to hra pre deti (podla mna to je narocnejsie ako WHFB) a najmä:
DON´T GET OUTNUMBERED and USE HEROES

Inak, niekde som cital, ze niekto pouzil na turnajji len cisto Fellowship (mierne upraveny - menej hobitov, ale vyuzil pomoc od nejakych Dunedainov a elfskych hrdinov - tak ako v knihe) ako dobru armadu a bol celkom uspesny. No a rovnako dobre sa da udajne pouzit aj 9 ciernych jazdcov (velmi nad tym uvazujem - nechce sa mi totoi vymyslat zla armada).

Posted on: 2007/6/28 16:33

webmaster
From SNV
no... hrdina sice moze svojimi hrdinskymi akciami do boja zasiahnut mimo poradia, ale co chudak moze robit, ked aj tak za kolo zabije v chargi max. jedneho goblina? pripadne dvoch, ked sa mu nejakym zazrakom podari dvoch naburat?
a neni haluz, ze ked sa v cc stretne tristo rocny elf - majster zenu - samuraj co rozvija bojove umenie cely zivot s blbym gobbom, tak ma sancu na vyhratie boja 1.16:1?

no budem si to musiet zahrat, aby som dosiel na to jak to chodi, ta strelba asi celkom tu hru ovplyvnuje... kupil som na ebayi za par supov armadu "last alliance" - to je ta parta elfov co ufikla sauronovi prsten predtym jak sa stratil a dostal sa ku glumovi...

Posted on: 2007/6/28 17:26

Imperator
From Bratislava
to si si kupil velmi dobre (mas len elfov alebo aj men of numeron?)

300-rocny elf/hrdina ma vacsinou defence 7, 3 utoky a 3 might - killing machine-chudaci goblini. (bodmi z Might-u predsa mozes zmenit vysledok hodu)

Ta strelba je vazne silna, preto na turnajoch je povolene mat iba 33% streleckych modelov (mimo charakterov).

Ked chces dodrzat tematickost armady a mat turnajove bodove hodnoty, tak sa oplati zohnat/kupit Legions of the Middle Earth booklet (myslim, ze stoji 15 libier).

Posted on: 2007/6/28 17:37

webmaster
From SNV
no ja som myslel elfa bezneho, ne hrdinu.. ze mi je divne ze sa ws vlastne neuvazuje a je to len o tom hode...

a v tej army mam toto:
1- GIL GALHAD
2- ELENDIL
3- GALADRIEL
4- HALDIR
5- 16 MEN OF GONDOR
6- 15 ELVES WITH SWORDS
7- 16 ELVES WITH BOWS

Posted on: 2007/6/28 17:56

Imperator
From Bratislava
Citát:

jose wrote:
ale co chudak moze robit, ked aj tak za kolo zabije v chargi max. jedneho goblina? pripadne dvoch, ked sa mu nejakym zazrakom podari dvoch naburat?

Realne to nevyzera tak divoko, ale v pripade nudze to "chudak" hrdina musi urobit systemom - heroic combat (to su 3 utoky) a potom este normalny charge/combat (cize zase 3 utoky), co sa rovna 6-ti mrtvi goblini .

V skutocnosti vsak hrdinu budes mat v blizkosti svojich troops (aj kvoli courage), takze za normalnych podmienok nebude takmer nikdy bojovat sam (cize ziskas nejaku dalsiu kocku na rozhodnutie o vitazovi boja a nejaky ten utok). Ale, ako sa hovori, nikdy nehovor nikdy - siria sa zvesti o aj Aragornovi (asi najsilnejsi charakter medzi Good side), ktoreho umlatili goblini papeckami .

Posted on: 2007/6/28 18:06

webmaster
From SNV
no lenze jednu vec mi vysvetli - sice ma tri utoky, ale tazko sa v svojom chargi dostane do b2b kontaktu s troma modelmi, aby mohol tie utoky uplatnit a dat aj 3 woundy..

dalsia podivnost je - ak som to dobre pochopil - povedzme, ze traja gobbosi nacharguju aragorna - vyhraju suboj, ale davaju mu vzdy len jeden wound? - je to tak?

Posted on: 2007/6/28 18:28

Imperator
From Bratislava
Citát:

jose wrote:
no lenze jednu vec mi vysvetli - sice ma tri utoky, ale tazko sa v svojom chargi dostane do b2b kontaktu s troma modelmi, aby mohol tie utoky uplatnit a dat aj 3 woundy..

v pohode, v masovke s goblinmi sa to da. Niekedy vsak zalezi aj to akeho hrdinu mas a na co sa lepsie hodi, 3 utoky sa niekedy skor hodia aj na likvidaciu slabsich hrdinov alebo inych neprijemnosti.

Citát:

jose wrote:
dalsia podivnost je - ak som to dobre pochopil - povedzme, ze traja gobbosi nacharguju aragorna - vyhraju suboj, ale davaju mu vzdy len jeden wound? - je to tak?

kolko mas utokov, tolkokrat zranujes (ked si vyhral combat), cize jeden goblin = jeden utok, traja goblini = tri utoky proti Aragornovi, co pri velkom stasti znamena tri woundy. Strana 28 "Multiple combats" tam to je.

Posted on: 2007/6/28 18:58

Edited by Lothar on 28.6.2007 19:16:32

Imperator
From Bratislava
jose, prehnal som tvoj postreh k Fighting value (ze naco je v statistike pomocou Fv uvadzane, ze elf je lepsi bojovnik ako goblin, ked napokon sa aj tak hadze kockou-bez modifikacie, a ze k tomu porovnavaniu Fv pri rovnakom hode nedochadza tak casto) forami LOTR-u a tu su nejake odpovede:

Citát:

Fight Value can make all the difference in fights with spearmen, or heroes with multiple attacks, as often the result of the highest dice is the same.

Citát:

In multiple fights as well as fights including heroes, who are able to modify their dice rolls, it becomes more likely that both sides end up with at least one D6. This will happen more often than you think. And that's when a higher fight value becomes very useful indeed

tato sa mi paci najviac - najma ten koniec

Citát:

As you play more games you will find that fight value does start to make a difference , especially in fights where there are more than one dice roll per side ( multiple fights , models with more than one attack , and where there are supporting models )
You are of course correct that at the end of the day it is down to a dice roll , but that gives those poor fight value Orcs a chance at least !

Posted on: 2007/6/29 9:33

Bloodthirster
From Eye of Terror
kurnik chlapi! prestante!! Normalne ma zacinate namotavat, ked uz mi zrusili ten LOTR tcg...

ale mas co si chcel lothar, budes teraz odpovedat na moje ocividne otazky, ktore by som nekladol, keby som si dal co i len najmensiu namaho precitat si dake veci!!!

1, je to tak, ze musis mat obe strany, alebo to plati len pre turnaje?
2, Mne sa lubia Easterlingovia a Aragornovi Wraithi, daju sa tieto fakcie kombinovat s inymi (easterling+southron = taliban ftw!)
3, terenu treba takisto ako pri WHFB atd?
4, kedy nam dojdes urobit demo?
5, Zrudi, Peiper ideme do toho? (uz len rychlo rozpredat WHFB a mozme zacat )

Posted on: 2007/6/29 9:59

ZRudi wrote:
asi som gay
Transfer the post to other applications Transfer

Imperator
From Bratislava
1. obidve strany - to je len pre turnaje, napr. ja mam len dobru stranu (a zatial sa nechystam kupovat zlu, i ked ta kacirska myslienka s 9-timi ciernymi jazdcami ma nechce opustit ). Okrem toho som videl, ze su aj tzv. timove turnaje - dvojice (jeden pride s Evil a druhy s Good Side)
2. Daju sa kombinovat (podrobnosti su v Legions of the Middle Earth booklet-e, ale v podstate ide o to, ze nesmies dat dokopy 2nd Age a 3rd Age, cize Isildura s Aragornom a pod. alebo charakterov, ktori sa nemali sancu stretnut, napr. Boromira mozes dat dokopy s Gandalf the Grey, ale nie s Gandalf the White, pretoze to uz bol Boromir v minuse). Inak Easterlingov mozes skombinovat s takmer so vsetkym z Evil Side, cize aj s Haradom (aka Taliban) ale aj napr. s Witch Kingom, keby si chcel. Plati taka zasada, ze nikdy nesmies mat viac ako 33% strielajucich troops (ani medzi spojencami) a vzdy ked si beries spojenca, nesmies zobrat iba jeho troops, ale aj minimalne jedneho charaktera. Mozes si vsak za spojenca zobrat iba charaktera, co je velmi dobre a casto puzivane.
3. mensie hracie stoly, najlepsie stvorcove a modularne a velmi vela terenu - je to viac-menej skirmish game (nijake debilne pochodovanie v rankoch a uteky celej jednotky), cize ten teren je potrebny (i ked taka jazdecka armada ako Rohan urcite na teren pichuje )
4.neviem
5.nemusite rozpredat vsetko , LOTR nie je az tak narocny na financie (staci si zvolit armadu, ktora je bud vacsinovo z plastikovych modelov alebo taku, ktora je na ebay-i - a takych je dost - napr. goblini)

Posted on: 2007/6/29 10:47

Bloodthirster
From Eye of Terror
ok ok, na kolko sa to hrava? vedel by si sa vyjadrit k tymto army boxom?

mne to pride ako zaujimave ponuky... len neviem ci 400-500 bodov staci

http://uk.games-workshop.com/storefront/store.uk?do=List_Models&code=301785&orignav=16

dalsie otazky:

1) co je 2nd a 3rd age je vzdy presne popisane pri jednotkach, hej? netreba dohladavat faqi a tak

2) existuju dake fluffove obmedzenia podobne ako o tom age ohladne toho, ze sa pomlati frodo s frodom, resp witchking so svojimi minionmi. teda, mozu hrat vsetky armady, aj rovnake proti sebe mimo turnaja, hej?

Posted on: 2007/6/29 11:22

ZRudi wrote:
asi som gay

Imperator
From Bratislava
500 bodov je maximum unosnosti pri GW-LOTR. Je to totiz predsa len skirmish a pri velkych bitkach stracas prehlad. GW turnaje to sice tlacia na 700/750pts, ale na tvojom mieste by som si kupoval tych 400-500 bodov a na 700 to mozes upgradnut napr. Witch Kingom, ktory aj s lietavcom stoji okolo tych 200 pts.

Ten box nevyzera zle, teda pokial chces hrat cistych easterligov, lebo v nom mas z kazdeho trochu.
Bohuzial z niektorych VELMI potrebnych veci pre east. tam mas toho dost malo - je tam len 8 chlapikov so spearom (tych budes potrebovat asi najviac, su total nechutovka, east. maju speci pravidlo, spear pouzivaju ako lancu). Takze bud nakonverits (asi z tych lukostrelcov, tych je tam zbytocne vela, okrem toho mas jazdu, cize nepotrebujes az tak vela strelby) alebo naproxujes.
Okrem toho budes potrebovat viac charakterov (jedneho do jazdy, potom to bude maso) a este min. jedneho pesieho. Urcite by som sa pozrel po nejakom nazgulovi .

2nd age armada je iba jedna: The Army of the High King, co su v podstate Men of Numeron (ich vojaci sa vsak volaju Warriors of Gondor).
Potom su len 2nd age hrdinovia, napr. z elfov to je Gil-Galad, ktory to zabalil v prvej vojne so Sauronom spolu s Elendilom (to je ten High King). Okrem toho v pravidlach to je vzdy napisane, ze kto je 2nd, a ze ho nemas pchat do 3rd age.

Armady su fluffovo rozdelene v tych Legions of the Middle Earth a tam sedia aj tie spojenectva fluffovo.

Za normalnych okolnosti by sa nemalo hrat Good vs. Good a Evil vs. Evil, pretoze GW zlozil armady mierne inak pre Good a inak pre Evil.
Good ma vela a silnych charakterov za relativne normalny pocet bodov.
Evil zaplati za silneho charaktera strasne vela bodov (potom je vsak tento charakter UUUBER) a ma lacnejsie troops (tu su vynimkou akurat tvoji Easterlingovia , ti su drahi na body ako Good).
Takze tie bitky su zaujimavejsie a "epickejsie", ked hra Good vs. Evil.

Pocul som vsak aj o zaujimavych bitkach Evil vs. Evil (easterlings vs. harad) alebo Good vs. Good (elf vs. dwarf), na turnajoch sa vsak vzdy hra Good vs. Evil.

Posted on: 2007/6/29 11:52

Imperator
From Bratislava
a este troch statistiky pre joseho:
Citát:
Fight value is IMO the most important statistic of every warrior in the game.
It's not about fighting 1v1 (where the increase of chances of winning with the higher F is equal to 8%) but for combats of 2v2 and more, which are the most common. With 2v2 the chances of winning increase by 11%.

Heroes being outnumbered even 10:1, having 3 attacks and this essential higher Fight value, they will lose only 53% times their combat, without using might at all. So, a hero like Boromir will easily keep winning the fights for 3-4 turns, therefore killing things and stopping him from being hurt.

Now, if the fight value of Boromir was the same, then he'd lose 73% of the fights, and that wouldn't be greatly influenced by might.

So, as you can see, high F is a great thing to have.

Posted on: 2007/6/29 11:55

Bloodthirster
From Eye of Terror
no agituj agituj chlapecku, len tak dalej, si na celkom dobrej ceste

este k tomu linku, tam tych boxov a batallionov je celkom dost... neda sa s pomedzi nich vybrat daky jeden, ktory by si odpocural ako dobry pre zaciatok?

a prosim este raz, specialne pre mna, zopakuj, ktoru publikaciu/e budem potrebovat na zostavenie Easterling/harad armady? pravidla vyzera, ze sa daju vycitat z Mines of Moria, hej? Ci je nieco lepsie? mam v tom trochu chaos a nechce sa mi citat dozadu

Posted on: 2007/6/29 13:41

ZRudi wrote:
asi som gay

« 1 2 (3) 4 5 6 ... 27 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]

Nové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky

Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com