[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby

www.kafe.sk
  Naše mini-logo:

Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 2
(2 v sekci Fórum)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 2

více...

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

« 1 (2) 3 4 5 ... 27 »

Re: GW - Lord of the Rings Strategy Game
Imperator
From Bratislava
kedze som vlastne ja rozbehol tento topic, tak sa pokusim odpovedat na niektore otazky, resp. pripomienky:

@Airborne:
stale som v Ost-Berline, ale jeden nikdy nevie, takze ked sa niekedy dovalim do BA, tak pripravim nejake demo.
Kolko stoji armada? Ja som si kupil box Warriors of Minas Tirith (24 plast. modelov za 19,95 eur) a box Rangers of the Middle Earth (tiez 24 plast. modelov za 19,95 eur) k tomu dva blistre s charaktermi (Cirion+Madril, 14,95 eur) a (Faramir-ranger+Damrod, 14,95 eur) a v poho postavim 500 - 700 pts. armadu obrancov Osgiliathu. Je sice zamerana takmer iba na strelbu, ale budi respekt (a keby som si lespie hadzal, tak prinesie aj nejake to vitazstvo).

@Ahriman:
mne GW-LOTR viac pripomina 40K ako Mordheim. Nemas tam totiz nijake upgradovanie po boji (iba ked hras kampan - ale to je xujovina, novakovina), ale normalne bitky (je niekolko zakladnych misii), alebo hras dobrodruzstva (napr. dostat fellowship z Morie - celkom fun, ale normalne bitky su lepsie).
Oproti 40K je to este rychlejsie: obaja hraci idu v podstate v jednom tahu, nemas hod na save a nemas fixovanie modelov do squady, takze jeden pesiak moze na vlastnu past (a niekedy aj dost dlho) otravovat superov pokus o utok.

@ZRudi:
pdf.ka som zhanal, napokon som to vzdal a kupil som si v Prahe rulebook (v Nemecku stoji 49,95 eur a v Ogrim doupeti bol za perfektnych 1025,-CZK!!!)

A este na zaver:
kedze aj v LOTR GW otravuje hracov s novymi ediciami, pripomeniem, ze aktualny rulebook je bud paperback z boxu The Mines of Moria alebo hardback modrej farby s nazvom LOTR-strategy game (inak znamy ako BBB - Big Blue Book).
Na turnaje (a aj kvoli niektorym zmenenym bodovym hodnotam a lepsim scenarom) treba aj knizku Legions of the Middle Earth (tu stoji okolo 15 eur) .
Niekedy sa oplati sledovat
http://uk.games-workshop.com/legionsofmiddleearth/reference/1/
kde su nejake statistiky z novych doplnkov v pdf.kach.

ked si este na nieco spomeniem, tak doplnim a potom konecne postnem aj ten clanok v slovencine.

Posted on: 2007/5/21 11:28

Imperator
From BA
Jup tie armady do Lotra niesu take drahe ako napr 40k or FB co mi pride celkom sympaticke
v podstate si kupis battlehost za 50 libier a tam je 500-600 bodova armada...a celkom solidna ;)
plus k tomu jedneho dvoch hrdinov podla vkusu a mas vybavene na zaciatok

Posted on: 2007/5/21 11:42
Transfer the post to other applications Transfer

Imperator
From Bratislava
btw. na inych forach sa objavila sprava, ze GW predlzi zmluvu na LOTR uz iba s Tolkien Enterprises, cize postupne sa bude venovat LOTRu vylucne podla knih a nebudu tam veci, ktore su iba z filmu.
Svedcia o tom aj pripravovane figurky:
http://www.warseer.com/forums/showthread.php?t=84801

btw. nejdu mi uploadnut pics...

Posted on: 2007/5/21 13:17

webmaster
From SNV
trosicku koketujem s myslienkou si toho lotra tiez vyskusat. pacia sa mi easterlingovia, hlavne ti na konoch a bojovych vozoch. tak reku ze jaky maju hraci na tu armadu nazor a co sa tak zvykne hrat. oplati sa ten battalion? (bo je tam mrte pesiakov a skor by som dal prednost tym panom na konikoch)

Posted on: 2007/5/22 16:04

Imperator
From Bratislava
Easterlingovia su silna armada. Maju vysoku Defence 5 (so stitom 6), co je nieco ako toughness a save v jednom - no proste sa to porovna so silou tvojej zbrane a killujes alebo nie. Ich nevyhodou je relativne nizky pocet modelov, ktory sa zmesti do 500pts armady (v LOTR si hadzes na Courage, ked sa ti armada zmensi pod 50% povodneho poctu modelov - situacia sa zvykne potom podobat na miznucu armadu undeadov vo WHFB, ked to zabali general)

Neviem aky box mas na mysli, ale ten co je v UK GW Store pod nazvom Eastern Riders
http://uk.games-workshop.com/storefront/store.uk?do=Individual&code=99111499070&orignav=16
tak na ten sa pozeram skepticky. Je tam totiz velmi malo spearmenov a tych budes potrebovat najviac. Easterlings maju totiz specialne pravidlo "phalanx", co im umoznuje pouzivat kopije ako keby to boli piky (velka vyhoda pri podpore bojujucich modelov - podpora bojujucich modelov je zaklad vyhratych bojov v LOTR). Jazda (tzv. Kataphract) je dost draha a myslim, ze nemoze mat lance, na strane druhej tu je opat ta vysoka Defence. S jazdou sa vsak v LOTR oplati setrit (teda pokial nie si Rohan) a v bitkach do 500 pts. ju pouzivat ako rychlu zasahovu jednotku na dorazenie supera alebo aklo "hasicov", ked su niekde problemy.

Co som videl, tak uspesne East. armady sa hraju v prvom rade s Khamul-om (Nazgul na close combat) na Fell Beast-e, co je takmer nezastavitelny killing machine. Okrem toho je rychly, a tak v podstate vyrovna nizsie pocty jazdy. Vzdy sa oplatia charaktery v tomto pripade to bude 2-3 East. Captains, ktori ti pomozu zabranit uteku armady, ked sa ti zmensi pocet modelov pod 50%.

Spominas voziky. Tie patria do Khand-u. Daju sa postavit ako samostatna armada alebo ako East. spojenci a taktiez ako mercenaries (neodporucam -hned zdrhaju z boja). Hraci chvalia silu vozikov, ale tiez stoja vela bodov.

Inak, ja som dnes domaloval posledny model mojich obrancov Osgiliathu (velmi skaredy model menom Cirion) a tiez som premyslal na Evil armadou. Po zvazeni ceny modelov v eurach a zaroven v bodoch, som sa dostal k tomu, ze postavim nejaku hordu Orcov (asi Black Gate alebo Minas Morgul: Mordor Orcs, Morannon Orcs a Warg Riders - vsetko plast. modely+charakter asi Gothmog, nejaky Nazghul a Mouth of Sauron). Viacmenej som sa vsak pre nich rozhodol lebo sa hodia k mojim obrancom Osgiliathu.

Ked teda nechces Easterlingov hrat len kvoli tomu, ze si zo SNV , tak by som ako Evil armadu odporucil Isengard. "Fighting Uruk-Hai" su takmer vsetci z plastu (a narozdiel od inych plastovych modelov vyzeraju super), maju krasne modely charakterov a samotny Saruman je NECHUTOVKA.

Posted on: 2007/5/22 17:11

Nosferatu
From Vrakuna lives again
ti Urukovia a Mordor by pre zmenu zaujimali mna,... :) a ako je to s tymi armadami, je jedno ci si vyberies "dobru" alebo "zlu" stranu:?

Posted on: 2007/5/22 17:44

Imperator
From Bratislava
kokso, neprovokujte takou lakavou temou, clovek uz toho ma na hranie aj tak dost.... :)

Posted on: 2007/5/22 17:44
W40K: Orks (The First and Orkly), Tyranids (Chimera)
LOTR: Isengard / HORDES: Everblight
Confrontation: Wolfen, Alchemists, Orcs, Goblins

Imperator
From Denver Concrete Jungle
a ako je to s rohanskými jazdcami Lothar? tí zaujímajú mňa

Posted on: 2007/5/22 17:54

Imperator
From Bratislava
@walo:
na turnajoch by si mal mat jednych Good a jednych Evil. V podstate aj pravidla su robene tak, ze to je zaujimavejsie ked hra Good vs. Evil. Good vs. Good som este nevidel, ale v jednom WD je Evil vs. Evil (Harad vs. Khand) a to bolo celkom zaujimave.
Neznamena to vsak, ze ked mas Good Rohan, musis mat ako Evil Isengard (uruk-hai). Ak sa ti pacia Uruk-hai, tak tych ma aj Mordor (povodne su iba kovovi, daju sa vsak nakonvertit z uruk-scouts a ti su plastovi). Okrem toho, ked zbieras Evil a poznas niekoho, kto hra Good a nechces ist na turnaj, tak preco nezbierat len jednu armadu.

@ZRudi:
Rohan ma "najuniverzalnejsiu" jazdu v celej hre. Co to znamena? Je silna, ked je tych jazdcov viac a maju so sebou nejakeho charaktera (napr. Eomer alebo Erkenbrand). Maju totiz nizky Defence, a tak v mensom pocte neprerazia. Ich vyhodou je to, ze stoja malo bodov. Modely su z plastu (fajn cena) a su celkom pekne.
Nerobil by som vsak cisto jazdecku armadu. V niektorych scenaroch je totiz dobra aj pechota (napr. na obsadenie a udrzanie budovy) a okrem toho v LOTR mas na stole vzdy plno terenu, co jazdu spomaluje a niekedy aj oslabuje. Dalsi dovod preco sa oplati mat par pesich modelov (tiez plastove a celkom pekne), je ten, ze v LOTR pri strelbe mozu prist jazdci o kona a potom bojuju peso (teda, ked preziju pad).
Rohan je moja srdcovka, aj v knihe, aj vo filme aj v hre. Ku GW- LOTR som sa vsak dostal prostrednicom krabice The Return of the King, z ktorej som si vzal Warriors of Minas Tirith. Inak by som asi zbieral Rohan alebo Last Alliance.
I ked aj ti novi plastovi trtkajzlici nie su az taki hrozni...

@fingol:
mas recht, prave premyslam, ci sa nechcem zbavit mojho WHFB Empire.

Posted on: 2007/5/22 18:21

Imperator
krasne su tie jazdecke modely a možno by som si ich par zaobstaral
ale najsamprv pravidla musim zohnať atd...

a vo filme boli božskííí

Posted on: 2007/5/22 19:06

Nosferatu
From Vrakuna lives again
no mne sa pacia ti Nazguli, aj v eterealnej forme... a mordorsky troll.... :)

Posted on: 2007/5/22 19:25

Dark Apostle
From BA
hehe.... toto je naozaj velmi velmi velmi nechutna tema... obzvlast ked si clovek uz v duchu hovori ze takto by pre mna zacali mat zmysel vsetky tie doteraz ignorovane strany vo WD. Heh, ale ak vsetko pojde ako ma tak stvrtok zacinam riesit hypoteku a byt a predpokladam ze z lotra vytriezviem... ale musim povedat ze krajsie jazdecke modely ako su tyto som este nevidel... hm.

este ze alex pise ze jazda nic moc ...celkom mi tym pomaha...

Posted on: 2007/5/22 19:31

webmaster
From SNV
rhm. nie nexcem hrat easterlingov koli tomu ze som zo SNV :)
sa mi jednoducho pacia, teda nalakali ma ti vozickari a ti na konikoch, a ako som prave zistil tak to teda nesu easterlingovia, ale khandi. ale aj samotni easterlingovia su fajn modely. ja som myslel ze je to jedna armada, aj na store su v jednej sekcii (shadow in the east). a co teda mozes este povedat o khandish armade? - kukal som a maju aj nejakych pechotnikov...

z dobrych ma lakaju pre zmenu tiez rohanski, ale prijde mi, ze easterlingovia su predsa len viac stylish. super su samozrejme aj ringwraithy a trolovia, ale tam sa mi zase nelubia ti orkovia a goblini. su to imho nafigu modely a este v tej temnej kolorscheme vyzeraju na stole jak tmave machule.

Posted on: 2007/5/22 19:58

Imperator
rohanskych mi neberte!
židi!

Posted on: 2007/5/22 19:59

Imperator
From Bratislava
@Miglo:
ja som nenapisal, ze jazda je nic moc. Len sa na nej neda stavat armada. Mala by tam posobit ako mala uderka (vynimkou je Rohan) a neutocit bez podpory.
btw. postol si obrazok Swan Knights of Dol Amroth, ktori su tou vynimkou potvrdzujucou pravidlo. Su sice drahi na body, cize ich nepostavis vela, ale v hre pripominaju buldozer. Maju vysoku Defence, armoured horses a specialne pravidlo na moralku. No a ich velitel, princ Imrahil, je rovnako silny ako v knihe, takze tiez valcuje. Skoda, ze ich reziser Jackson nedal do filmu a na rozdiel od knihy nechal vsetku zaverecnu robotu na Pelenorskych poliach pre Armadu (ne)mrtvych (navyse zobrazenu v podobe zeleneho bublifuku , alto uz som )

@ZRudi:
Pifta, znamy to Master-PDF-stahovanych-pravidiel, mi odporucil opytat sa na hofyland.cz, tak to skus checknut. alebo sa v klube zlozte na box Mines of Moria alebo spracuj joseho . Co sa tyka Rohanu, modely vraj ficia na ebayi (asi ten stary box Two Towers, co uz nie je v predaji, je v nom Rohan a Isengard)

@walo:
Moj favorit je Mordor Troll Chieftain - pekny model a total mlaticka

Posted on: 2007/5/22 20:02

webmaster
From SNV
zrudi:

...este sa mi pacia warriors of harad - ti maju aj toho mega-slona mumaka

...ale prijde mi, ze ma lotr strasne malo jednotiek - v zmysle ze existuje asi milion roznych frodov a gandalfov, ale ked sa kuknes do tej easterlingskej army, tak tam mas easterlinga na peso s kopijou, easterlinga napeso s lukom, easterlinga na koni a hotovo....

Posted on: 2007/5/22 20:06

Imperator
From Bratislava
@jose:
O Khand-e toho vela neviem, len to ze voziky su udajne veeelmi silne (bez obmedzeny pohyb+strelba a obojrucne zbrane). Pesiaci su priemer - relativne slaba Defence 4 (ale to ma aj Rohan) Inak, pravidla dovoluju robit spojenecke armady (presne aliancie su v Legions of the Middle Earth), takze si v pohode mozes namixovat Khand a Easterlings (asi preto ich aj ponuka GW v jednom boxe)

Harad ma suuuuper modely, okrem toho aj silne charaktery. Velmi silna armada. Teraz im ma vyjst Serpent-Guard (tazka pechota a tazka jazda).

Co sa tyka tych modelov vo vseobecnosti. V LOTR maju hrdinovia (tak ako v knihe) velku ulohu. Co sa tyka tych beznych jednotiek, by som to nevidel tak bledo. Minas Tirith mali tiez iba pechotu/+luk/+kopija/+mec-stit a jazdu. Potom im vsak pridali rangerov a hned to dostalo iny nadych.
Uznavam, ze Easterlingovia su akoby od macochy, ale asi ich treba vazne doplnit o spojencov z radov khandu/orcov.
Okrem toho pri hrani zistis, ze v pohode vystacis s obycajnymi jednotkami. Napr. ja mam k dispozicii aj Veterans of Osgiliath (lepsia moralka), ale su drahsi a umieraju rovnako rychlo ako obycajni vojaci... no a modely su kovove, a kedze aj cena hra aj u mna ulohu, tak ...

Posted on: 2007/5/22 20:19

webmaster
From SNV
no ja si teda najblizsie objednam rulebook a ten shadow in the east sourcebook (abo mozno rozbalim ten moria set co mam doma) a kuknem pravidla. ked sa mi to bude pozdavat tak pojdem do easterlingov, alebo khand, alebo harad, alebo vsetko dokopy, ked sa bude dat.

Posted on: 2007/5/22 20:34

Imperator
knižky potom poscanuj

Posted on: 2007/5/22 20:48

Dark Apostle
From BA
super... a ked budes robit potom nejake demo v BA tak pls daj mi vediet. Velmi rad by som si to zahral...
Jedine co mi trosku vadi je ten hod na zaciatku o iniciativu. Jeden hod d6 na zaciatku kola mi pride ako brutal nahodny faktor a ak je ten hod naozaj take dolezite tak neviem. Ako v confrontation je to tiez, ale jednak ziskavas podla charakterov co su v armade nejake bonusy alebo dokonca rerolly ale vies si dopredu spocitat ze ake mas sance... tu to je asi fakt len o nahode.

Posted on: 2007/5/22 20:48

« 1 (2) 3 4 5 ... 27 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]

Nové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky

Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com