[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby

www.kafe.sk
  Naše mini-logo:

Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 10
(6 v sekci Fórum)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 10

více...

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

(1) 2 3 4 ... 27 »

GW - Lord of the Rings Strategy Game
Imperator
From Bratislava
Uz davno sa chystam napisat nejake podrobnosti o LOTR systeme, ktory povazujem za najlepsi od GW.
Dnes som vsak objavil na webe celkom peknu diskusiu na tuto temu, tak som ju, ako obycajne, mieeeeeeeerne vykradol (na clanok v slovencine si teda este pockate):

The turn sequence is different from 40K and WFB , alternating move , shoot , fight , ie I move , you move , I shoot , you shoot , we fight the combats .

The game involves both players for a greater majority of time. Because of the non IGYG system, it becomes much more interactive. Add to that the fact that you have not got a single initiative order (it's determined every round, before movement and shooting), you get a game where every little move and counter move makes for a very tactical game.

There are no units in LOTR. You buy individual heroes or warriors. As such, this means that you have freedom to either skirmish where every you want to be, or to run formations that are totally flexible in their composition.

In LOTR, there is no armour save. It's combined into the "to wound" roll. This makes for a faster pace to the game.

When you play a scenario, you are not bound by 6 rounds, as in 40K or WFB. You have actual victory condition, or a time limit. You also have army break points, that can make or break the day. In other words, there is nothing wrong with sitting back for the first 10 rounds, watching where the opponent decides to make his move, and then countering over the next 7 rounds, followed up by mopping up over the next 6.

Leaders and heroes have the ability to perform heroic moves and actions by expending hero points. This allows them to either modify dice rolls (e.g. to win combats), or to snatch initiative from the opponent. Of course, the number of heroic points you have is limited...

There are many differences from WFB and 40K to LOTR. THe ones above are some of the most noted.

All in all, of the games that GW make, I find LOTR to be the most tactically advanced, whilst at the same time, not being over inundated with rules.

Its FAST.
Its FUN.
Its FURIOUS.

(And the models are great too.)

Initially, you'll probably be put off by the fact that each combat (as in, cluster of troops in base to base contact) is solved separately, with the one who rolls the highest winning the entire thing. There's no "Weapon Skill" to-hit roll like in WHFB and WH40k, all the Fight value of a model does is resolve ties. Lord knows I was a bit dazzled by this, it just seemed very "yatzee" at start.
However, after a couple of games you really start appreciating the nuances of it. It means that even Aragorn can be beaten by a goblin if he rolls poorly enough, so nobody's invulnerable, especially if he's pitted against a lot of them, as they'll start rolling more dice and stuff. It's a bit hard to sum up in a sentence, but if you think it's too random and luck-based at first, try to give it a couple of more goes, and don't write it off right away.

Posted on: 2007/5/3 13:38

Re: GW - Lord of the Rings Strategy Game
Imperator
From Karak-a-Pressburg
jaj tak preto sa mi to suší pod postelou. (predám popr. vymením, ale asi niek ed som to slúbil už Piftovi do junior klubu)

Posted on: 2007/5/3 13:44

Nosferatu
From Vrakuna lives again
pravda je, ze Pana prstenov pozna kopec ludi a spolu s menej modelmi a jednoduchsimi pravidlami by to mohlo byt lakadlom aj pre ludi, ktorych warhammer nezaujima,... proste by to mohlo znamenat novu wargamingovu komunitu, pokial by sa toho samozrejme niekto ujal... rozhodne to ma vacsi potencial pre mladsie vekove skupiny ako to je inde... napriek tomu, ze som pocul, ze pravidla nie su velmi dobre vyriesene a tomu, ze toho rozsirovania komunity sme tu popisali az az,... tak si myslim, ze by nebolo odveci sa nad tym zamysliet,...

Posted on: 2007/5/3 13:54

Bloodthirster
From Eye of Terror
hm, co ja viem, mozno, ze by som si to aj skusil zahrat tak pre zaujimavost. ten strucny popis pravidiel co Alex uviedol neznie zas az tak zle a na daku rychlu particku by to mozno bolo fajn... co ja viem, mozno som len prave trochu LOTR emo

Posted on: 2007/5/3 16:25

ZRudi wrote:
asi som gay
Transfer the post to other applications Transfer

co-webmaster
From Bratislava/Slovensko
No nevyzera to az tak zle i ked vsetko ma svoje klady aj zapory. Promblem je vsak ze je toho strasne vela a tak malo casu.

Posted on: 2007/5/3 16:28

Imperator
From Bratislava
este k tym kladom:
hra sa na 300 az 500 bodov (clovek - vojak stoji cca7 bodov), takze konecne mam nejaku komplet namalovanu armadu (Minas Tirith - Defenders of Osgiliath).

Inak je to vazne rychle a fun. Okrem toho, na rozdiel od WHFB tam nie je to strnule povinne pochodovanie v zovretych formaciach

zapory:
na turnajoch mas mat dve armady jednu Good a jednu Evil.
No a potom GW - klasika: tlacia to na 700 bodove bitky a neustale vydavaju nejake suplementy a dodatky...
k mensim zaporom patri aj to, ze kvalita (chybaju detaily) plastovych modelov nie je velmi vysoka. Ich cena je vsak prijatelna a postupne sa maju zlepsovat.

Posted on: 2007/5/3 16:49

Imperator
From Bratislava
ten sposob vymeny hracov je prakticky totozny s Confrontation...

inak Alex, nechces z toho spravit nejaky kratky clanok akoze popis hry a najma v slovencine (pre novych zaujemcov) ?

ja mam tiez volaco z toho doma, ale bohuzial nie je casu na tolko hier a vobec veci...

Posted on: 2007/5/3 17:39
W40K: Orks (The First and Orkly), Tyranids (Chimera)
LOTR: Isengard / HORDES: Everblight
Confrontation: Wolfen, Alchemists, Orcs, Goblins

Imperator
From Bratislava
uz sa na clanku v slovencine pracuje.
medzicasom pripajam link na firmu mithril, ktora tiez (v podstate uz niekolko desiatok rokov) robi figurky k Panovi prstenov. Takze, ked ma niekto nejaky problem s GW - figurkami, aj v tomto pripade existuje alternativa.

Mne sa viac pacia GW figurky (ok, nie vsetky, ale vacsina).

http://www.mithril.ie/

Posted on: 2007/5/4 12:04

Imperator
From Karak-a-Pressburg
ja donesem uplne prvú základnú škatulu v sobotu do warpu, takže kto chce si to môže vyskúšať.

Posted on: 2007/5/4 12:07

Imperator
From Bratislava
v najnovsej verzii su mierne zmeny v pravidlach, ale myslim, ze to za vyskusanie stoji

v rychlosti nejake tie zmeny:

Bojova faza:
- pre zaciatocnikov sa vypustili pravidla o obrane prekazok

Strelecka faza:
- Strength 3 zranuje pri Defence 10 na 6/6 (podla starych pravidiel na 6/5)

Courage:
- uz sa netestuje na "Stand Alone"
- zrusili sa pravidla ustupu, teraz je to tak, ze pokial sa pocet modelov v armade znizi pod 50 percent, tak modely testuju na Courage. Kto test pohnoji, ten je odstraneny ako strata (proste zdrhol...)
- este k tomu pre newbies dodam, aby sa nebali, pretoze masovemu uteku mozu zabranit hrdinovia, ked si oni hodia Courage a rozkazu tzv. Stand Fast! (musia sa vsak nachadzat vo vzdialenosti max 6" od vojakov, niektori lepsi hrdinovia aj 12")

Zbrane (vyzbroj):
- uz sa kazdy model povazuje za ozbrojeny (pokial nema v profile vyslovene napisane, ze ma hole ruky), cize odpadlo blbe -1 na Strength pravidlo.

Jazdectvo (to vsak v prvom boxe nebolo...)
- hrac sa moze rozhodnut, ci utoci jazdec alebo to na com jazdi (nie vzdy to je kon )

ked si este na nieco spomeniem, doplnim

Posted on: 2007/5/4 12:25

Edited by Lothar on 4.5.2007 12:57:22
Edited by Lothar on 4.5.2007 12:58:37

Imperator
From Bratislava
clanok v slovencine je este stale WIP, ale pripajam nejake novinky, ktore potesia najma tych, co hraju Minas Tirith (na tomto fore - asi iba mna ), sorry boyz, neberte mi radost

http://oz.games-workshop.com/news/sneakpeek/lotr/default.htm

Posted on: 2007/5/11 13:07

Imperator
From Brezno - Mega City One
Lothar: Aby ti nebolo smutno, tak jeden moj kamos (ktory ma zasvatil do mino-paintingu) si kupil LOTR set Mines Of Moria. Tak ste na to dvaja :ROFL:

Posted on: 2007/5/11 13:30

V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely, fotogaléria ...

Imperator
From Bratislava
DT: a nachadza sa aj niekde tu na fore ci je uz uplne mimo ?

Posted on: 2007/5/11 14:14
W40K: Orks (The First and Orkly), Tyranids (Chimera)
LOTR: Isengard / HORDES: Everblight
Confrontation: Wolfen, Alchemists, Orcs, Goblins

Imperator
From Brezno - Mega City One
FINGOL: Uz som mu viackrat doporucil, aby sa sem pozrel, ze tu urcite najde nieco zaujimave, ale netusim, ci sa k tomu uz dostal. Zamestnany clovek a navyse vojak :D

Posted on: 2007/5/14 6:19

V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely, fotogaléria ...

Imperator
From Blava
Nakoniec to nevyzerá tak nezaujímavo, ako som myslel. Škoda len, že v súčasnosti ďalšiu figúrkovú hru nezvládnem. Mám ale tiež známeho, čo by chcel začať s LotR. Musím sa ale priznať, že som ho odrádzal. Teraz mu ale poviem, že to nie je zlé a keby to chcel skúsiť, tak že niekto by to skúsil s ním.
Akurát Lothar ty si stále v tom Ost-Berlin, že?

A mám ešte jednu zásadnú otázku. Keďže sa LotR hráva na tých 400 pts (alebo nie?), tak koľko to vyjde postaviť si takú 400-bodovú armádu?

Posted on: 2007/5/14 8:31

Nosferatu
From Vrakuna lives again
no mne sa celkom pacili tie modely,... su trosku v mensej mierke, ale celkom detailne,...

Posted on: 2007/5/14 11:07

Bloodthirster
From Eye of Terror
no mne sa praveze modely vobec nepacili ale ja som si celkom oblubil ten film a tak toto pozadie mi je celkom blizke. kovove modely su o nieco znesitelnejsie. okrem toho mam pocit, ze ta hra sa tak trochu ponasa na Mordheim, co mame predsa vsetci radi a pokial by to boli vylepsene pravidla, tak by to mohlo byt fajn. Niekto by to mal nastudovat a urobit nam demo!

Posted on: 2007/5/14 12:06

ZRudi wrote:
asi som gay

Imperator
From BA
Mne sa celkom ten lotr pozdava..co sa tyka figuriek pridu mi celkom solidne...tie kovove modely su este lepsie ofc.
Rad by som si tie pravidla nastudoval:)
Zatial som cital ze hry su celkom rychle
a nakoniec nie je to financne tak narocne ako warhammer.....v podstate je jedna kniha s armadami, jedny pravidla + figurky

Posted on: 2007/5/14 21:36

Imperator
From Denver Concrete Jungle
mňe sa nehorazne pačia rohanští...
a ešte niečo...
ako je to s knihami? ma niekto pdfko na pravidlá?

Posted on: 2007/5/15 18:45

Imperator
From BA
Nefim prezrel som asi setky mozne torrent searche ale nikde nic......

Posted on: 2007/5/16 19:35

(1) 2 3 4 ... 27 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]

Nové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky

Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com