[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby

www.kafe.sk
  Naše mini-logo:

Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 17
(11 v sekci Fórum)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 17

více...

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

WHFB 4ed :)
Dark Apostle
From BA
Mam otazku na veteranov fantaska... neni tu niekdo kto by daroval, alebo za nejaku rozumnu sumu predal pravidla k wh 4ed (mala by to byt ta kde bol ten starter box high elf vs orc)? a potom este armybooky... empire a lizardmenov... a samozrejme stary winds of magic... knizku a karty. Aj ked neviem ci to niekdo susi este doma :-/

Posted on: 2015/10/19 0:41

Re: WHFB 4ed :)
HiveMind
From Slnečná Dúbravka
hľadáš edíciu,keď sa to ešte dalo hrať?

Posted on: 2015/10/23 22:56

Dark Apostle
From BA
Hej... ked to este bola fun... a ukazalo sa ze to bola 5ka

Akurat piatok ideme hrat... tak som zvedavy ze kolko z toho co si pamatam je realita a kolko z toho su zidealizovane spomienky

Posted on: 2016/8/16 13:31

Imperator
From Blava
Skus 9th Age. Vsetci si to zatial chvalia.

Posted on: 2016/8/18 20:56
Transfer the post to other applications Transfer

Dark Apostle
From BA
Mozno skusim, len 9th age ma ten problem ze vychadza z 8ed... o ktorej si myslim ze je riadna p... resp rovnako ako 7ed... skratka ako pisal Karol, ja hladam fantasko ktore bolo este zabavne... Nepaci sa mi nova magia ktora funguje cez kocky, nepacia sa mi random charge, nepacia sa mi itemy ktore nic nerobia...

Chcem aby lietajuce modely mohli dat flying high, chcem spat black gem of gnar a tricky s challengami, chcem epickych herov a pechotu co nic nerobi, len zavadzia...

Skratka ja asi fakt nepotrebujem tu 9ed ked to co potrebujem je vsetko v 5ed A uprimne... ak by som chcel nejaku naozaj dobru hru, tak smerom na hry od GW a ich klony sa ani nepozrem. Toto je taka trosku nostalgia len.

Posted on: 2016/8/19 17:14

Imperator
From Bratislava
vsak si stiahni PDF verzie z netu a vytlac si co potrebujes a ako to potrebujes...

Posted on: 2016/9/7 23:05
W40K: Orks (The First and Orkly), Tyranids (Chimera)
LOTR: Isengard / HORDES: Everblight
Confrontation: Wolfen, Alchemists, Orcs, Goblins

Imperator
From Fortres world 5trzalka
No ja nechcem byt spina miglo, ale zase OMG GW JEZISI ZOMRIEME chapem, ale zase to pouzivat flatly na vsetko sa mi zda scestne....

po odskusani, hrani a podobnych veciach musim povedat ze 9 je dobra hra, aj hlavne preto ZE TO NEROBI GW. prvy raz je tam to ze su armady HROMADNE vyrovnane... ako kde tu je nieco silnejsie ale inc co bolo kedysi OMG DOOM AND DESPAIR MUST FLEEE ARGH... atd... rozumne si zahras so VSETKYMI jednotkami co mas booka, co je podla mna hodne dolezite...

A akoze spominat na fly high a black gem of gnar v dobrom to je ako o com... presne pre to to prestalo hrat vela ludi , lebo si nemohol mat dobreho generala inde ako na sprostom lietavcovi, lebo ti ho tento saso vzdy zavrel do bubliny, ked si siel fly high tak to bolo trosku nespravodlive ze aha zadara invulnerable, a pechota co nic nerobi je strasne fajn hlavne pre armady typu dwarf... naco mam hrat aj v inych jednotku co nic nerobi ? fcuklulz....

presne pre tieto veci je ta 9vina dobra, ze nemozes ratat s nicim na stoporo , ze sa mozu vsetci pochlapit a nieco daju, zaroven to je mega strategicke, neni to behanie s pravitkom a 90 minutoe prve kolo, je to zabavne a niekam sa to hybe... to co si popisal ty bolo jednoducho nespravodlive sracky ( a to nehovorim o hratelnosti kde v kazdej army boli 3 veci dobre a ostatne na hovno, pripadne si bol undead/skaven/chaos a si si dal hocico a steamroll si cely stol lebo whynot... )

a ked bolo najhorsie tak sa to zahralo strategicky, pretlacil sa jeden spel na total power, odjebalo to pol stola a bol si strategic genius

tak neviem kazdy hlada nieco ine ale podla mna hra ktora je ferova k u kazdej jednotke, neobsahuje ziadne chyby ( jeden preklep co teraz dovoloval kvazi troska boost movementu charov bol fixnuty ZA DVA TYZDNE) co je jediny exploit co sa nasiel.... ostatne je uplne v poriadku... niekedy generally NA TURNAJOCH su niektore armady troska slabsie ( ale troska , ziadne ork/goblin nevyhral som nic nigdy) ale proste maju priemer bodov 9.54 a najsilneisa ( ktoru opravili 3 mesiace po release dvoma troma mensimi opravami a bola zase ok) mala 11.58...

cize ak hladas vlastne hru ktora je complet insane, s nevyrovnanymi pravidlami plnym chyb, otrasnych silnych sraciek a 100% vsetko flatly naplanovane do konca kde neni sanca nic spravit len sa kukat a manevrovat po 0.5 palci aby ma nechargol prvy a v poslednom kole nieco robit, pripadne to sweepnut jednym spellom, tak go for it ...

ale podla mna missujes dost toho ze jecine co ti vadi je random charge ( ktory tam aspon trocha dodava toho ze nie je vsetko na sto percent) a random magic ale ta zas tak random neni, je to fer, a neni to hovedizmus na entu...

Posted on: 2016/9/8 11:23

gardista
po odskusani, hrani a podobnych veciach musim povedat ze 9 je dobra hra, aj hlavne preto ZE TO NEROBI GW.

Velmi dlouho jsem pokukoval po fantasy warhammeru. Pak mně přešla chuť. Narazil jsem na článek na netu, který na konkrétních příkladech poukazoval na to, že jednotky jsou záměrně nevyvážené, aby gw co nejvíce vydělal, a to v duchu šoupneme witch elfky do core, boostneme je, přepískneme reálnou cenu za jeden model a v dalším kodexu je pořádně nerfneme a přinutíme hráče naspamovat jiné jednotky, které jim prodáme. Dotyčný autor článku si vpodstatě stěžoval na to, že má tunu modelů, ale reálně jich hraje jen část a s každým novým kodexem se desítky vymazlených modelů odeberou do poličky, protože někdo prostě škrtne gobliny a posílí orky.

Čili 9. edice může být dobrá hra, a to zejména proto, že ji dávají dohromady hráči, aby si zahráli a neberou pravidla primárně jako ekonomický model s cílem vydělat.

Třeba jednoho krásného dne bude mít každý doma 3d tiskárnu a stovky nerdů si budou sami sobě vylepšovat pravidla :D

Posted on: 2016/10/29 22:43

Dark Apostle
From BA
Ja mam pocit ze u mna vela robi nejaka nostalgia alebo co... skratka ked si chcem zahrat dobru hru mam kopec alternativ co viem zbalit do jednej tasky a za vecer zvladnem dve velmi vyzivne hry... Cize ta 9ed moze byt dobra - nehadam sa a mozno to raz vyskusam... ja som este ked to mali chalani ako nejaku betu ci co, pozeral lizardmensky army book a vyzeralo to super... lebo nebola tam vyslovene zla jednotka a hned na prve pozretie ma napdali celkom pekne komba co by sa tam dali robit, ale ziadne prasaciny, skor take zabavne veci.

Ale hral som pred nedavnom 5ed a celkom som sa bavil musim povedat... sice dicefest a take hmm... zvlastne comba :) V kazdom pripade ja som len chcel povodne zistit ze ci tu nema niekdo rulebook k 5ed (povodne som myslel ze to bola 4ed)... taky grifin s elfom na obalke... Ziadny flame som tu nechcel spustit... kazdy by mal hrat co ho bavi skratka.

Ja musim povedat ze od kedy vysla 3ed pravidiel pre infinity tak inu hru uz nepotrebujem... dokonca som isiel na turnaj do prahy... ja

Posted on: 2016/12/19 16:37

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]

Nové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky

Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com