[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

  
Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby
 
 
 
www.kafe.sk
  Naše mini-logo:
 
Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 3
(1 v sekci Články)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 3

více...


Príbeh - Alahelova misia 3 (Do Cadwallonu)
  Posted on Thu 06 Apr 2006 by fingol (1092 reads)
Posol Alahel, Alahanský dobrodruh a herold kráľa Gorgyna prešiel na svojej púti do slobodného mesta Cadwallon veľkú vzdialenosť. Jeho cesta bola skoro zastavený Acheronským šampiónom Tharnom. Iba vďaka mocnej mágii Alahelovho mentora Meliadora dokázal Pútnik prekonať útok Temnoty. Ten musel kvôli tomu konfrontovať svoje zlé ego – Gorgonu. Výsledok tohto magického duelu zostal stále dosť nejasný...

Sophet Drahas si v dolnej časti zabudnutej krypty prezeral smrteľníka, ktorý pred ním kľačal. Drahas bol kedysi najmocnejší nekromant v Cadwallone a zároveň zástupca Temnoty v slobodnom meste. Kráľ popola sa neskôr stal „iba“ pánom Dolného mesta, zatiaľ čo sa okázalé Horné mesto stalo ríšou vojvodov. Vplyv prekliateho nekromanta sa však nikdy nezmenšil. Stal sa iba jemnejším a diskrétnejším, rozširovaný hlavne vďaka neuveriteľnej sieti pokrivených, ale mocou oplývajúcich indivíduí... Úžerníkov.
Jeden z týchto špiónov sa nachádzal pred Drahasom práve teraz a čakal na pánovo povolenie doručiť odkaz.
„Hovor.“ Špión vyskočil, ako keby mu to slovo vyvolalo nejakú nočnú moru. „Pane, prišiel som oznámiť zlyhanie jednej z vašich činností. Alahel je stále na ceste do Cadwallonu. Tharn a Gorgona zmizli.“
„Stretli Skutočnú smrť ?“
„Nevieme a stále ich hľadáme.“

***

„Konečne Cadwallon !“ Alahel nedokázal udržať spokojný úsmev, keď konečne zahliadol dym, ktorý v diaľke stúpal z komínov Mesta zlodejov. Koniec jeho cesty bol plný útrap – banda goblinov napádala Leví oddiel skoro dva dni až pokým Alahel nenašiel ich skrýšu a nevypálil ju. Z korún stromov vyrazil kŕdeľ vtákov a narušil náhle pokoj Allyvijského lesa. K Alahelovmu uchu sa doniesol zvuk boja.
„Pokračujte“ povedal svojim spoločníkom, „stratili sme už dosť času. Pripojím sa k vám pri Cadwallonskej bráne.“

Posol sa k miestu bitky dostal rýchlo. V úkryte krovia pozoroval boj bez toho, aby ho niekto zahliadol. Šarvátka bola dosť zvláštna – skupina trpaslíkov a Sessairských keltov bojovala spolu proti oddielu Cadwallonskej stráže, ktorých viedol... Čierny paladin z Acheronu. Straty boli vážne – veľa bojovníkov ležalo mŕtvych na zemi alebo vo vlastnej krvi umieralo. Čo robil nasledovník Čierneho rádu na čele milície slobodného mesta ? Najväčší zo Sessairov sa nechal bojom uniesť až priamo k Čiernemu paladinovi. Prvý úder mocného meča preťal iba vzduch, ale druhý pri tvrdom dopade odrazil nárameník jeho brnenia. Acheronský nohsled bol na chvíľu vyvedený z rovnováhy a musel o krok ustúpiť, aby sa vyhol tretiemu úderu. Čepeľ obra z Avagddu sa hlboko zasekla do tvrdého dubu. Jej majiteľ ju však bez námahy vytrhol von a jeho oči ostávali naplnené bezmedznou zúrivosťou.
Čierny paladin však tiež nepovedal svoje posledné slovo – začal nebezpečne roztáčať bijak a za každou otočkou bol viac a viac viditeľný manový chvost, ktorý bijak nasledoval. Náraz bol tak silný, že kelt vyletel do vzduchu. Ťažko zranený obor vrazil do dubu, ktorý predtým poškodil a zosypal sa k zemi.

V tomto okamihu sa Alahel rozhodol zasiahnuť. Posol nasadil šíp práve keď sa paladin chystal kelta doraziť. Poslova strela sa zaryla priamo do odhaleného nepriateľovho ramena, čo spôsobilo hrozný výkrik bolesti. Paladin sa otočil a odhodlane sa na Leva zahľadel. Keďže však nemohol používať svoju zbraň, rozhodol sa utiecť, ale stihol ešte predtým mohutne zakliať. Jeho muži sa zrazu ocitli bez veliteľa a tak ho po chvíli nasledovali. Trpaslíci a kelti oslavovali svoje víťazstvo. Alahel pristúpil ku keltovi, ktorý sa práve zotavoval zo zranenia. Aj keď mal Posol pomerne atletickú postavu, v porovnaní s bojovníkom z Avagddu vyzeral ako chriašteľ.

„Moje meno je Alahel, Posol Levieho kráľovstva. Dúfam, že moja pomoc prišla vhod...“
„Nech sa stane známe, Alahel z Levov, že zachránením môjho života si si zaslúžil večnú vďaku Hogartha Kolosusa.“ odvetil kelt, zatiaľ čo si pretieral svoju boľavú hlavu. „Rád by som ti predstavil aj svojho priateľa Kahinira Divokého.“
„Ja som na ceste do Cadwallonu.“ povedal Posol. „Ak je to aj váš smer, bude mi cťou sa k vám pridať.“ Posol vedel, že jeho príchod bude nenápadnejší, ak ho budú sprevádzať cestovatelia z ďalších zemí.

***

K Úžerníkovej úľave nakoniec Sophet Drahas odvrátil svoj zrak.
„A Zhuba ?“
„Kain bol zranený, pane.“
„Úžerník, odíď.“

Špión vyrazil preč. Keď bolo počuť zámok na východe z krypty, z tieňa trónu Kráľa popola vystúpila tmavá postava. Bol to ďalší lich, menej impozantný, ale rovnako nebezpečný ako Drahas.
„Musíme zasiahnuť, Nimrod.“ povedal Sophet. „Ten bezcenný Lyiet Izhar nebude nikdy vedieť, ako správne riešiť situáciu. Podcenili sme Alahela.“ „Kráľ popola, máme dôležitejšie veci, o ktoré sa musíme starať. Som si istý, že Gorgona nebola zničená. Bude sa chcieť pomstiť za to, že bola podvedená. Nechcel by som byť na vašom mieste, pretože je to nebezpečný protivník.“

Priamo pred nekromantovým trónom sa materializoval portál Temnoty aj napriek tomu, že to jedinečná mágia Cadwallonu vo svojich útrobách nedovolala !
„Ani ja by som nechcela !“ odvetil hlas z podsvetia... hlas Gorgony.
Index :: Print :: E-mail
Komentář je vlastnictvím jeho autora. Neodpovídáme za jeho obsah.
Poslal VláknoNové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky


Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com