[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

  
Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby
 
 
 
www.kafe.sk
  Naše mini-logo:
 
Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 10
(1 v sekci Články)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 10

více...


Príbeh - Alahelova misia 1 (Telo a duša)
  Posted on Thu 06 Apr 2006 by fingol (1026 reads)
Na horizonte sa objavili prvé známky svitania.

Alahel, posol kráľa Gorgyna z Alahanu, sa práve chystal na cestu. Obišiel hliadky a rozkázal im preskúmať cestu. Obaja Kosci prikývli a vytratili sa v rannom šere. Posol zobudil jedného za druhým všetkých svojich mužov - stačil na to iba ľahký dotyk a zopár slov.

Cadwallon bol ešte stále viac ako týždeň cesty ďaleko. Nebezpečenstvo mohlo číhať na každom kroku... Allyvijský les vôbec nebol taký bezpečný, ako tvrdili elfovia. Prvé lúče Lahnu – slnka rozohrievali rozospaté tváre členov Alahelovej ľahkej eskorty. Posol počul burácať v diaľke jeden z početných vodopádov rieky Amillan. Príchodzí zved Alahela z tohto snenia vytrhol. Kosec objavil dedinu, vzdialenú iba necelý kilometer.

Po príchode k dedine vítalo jeho mužov hlboké ticho. Zo žiadneho komína nevychádzal dym, nikde nebola známka života. Potichu a opatrne, Alahel naznačil svojim mužom, aby ostali v skupine a boli pripravení na všetko. Dvere domov boli otvorené. V niektorých domoch bol dokonca prestretý stôl na obed. Obyvatelia museli opustiť dedinu vo veľkom zhone. Už počul o takýchto prípadoch počas nájazdov Wolfenov, ale tu bola situácia trochu odlišná – nič nevyzeralo byť zničené.

Posol nemal čas na takéto záhady. Mal úlohu, ktorú musel splniť. Ako vychádzal z domu, nepríjemné tušenie mu naznačovalo, že ho niekto pozoruje. Tento pocit však evidentne nemal sám - jeho muži, veteráni mnohých bitiek, tiež vyzerali nervózne.
V tom okamihu začal dedinský malý kostolný zvon zvoniť, ako keby ohlasoval koniec času…
Chvíľu sa nič nedialo.
Potom to začalo.
Z pivníc, chatrčí, studní a hrobov na cintoríne začali bezhlasne vyliezať kostlivci a vychrtlé telá zombií.

Alahel okamžite nariadil, aby sa jeho muži snažili dostať z tejto pasce za každú cenu, prekvapenie však bolo také náhle, že na úplne obkľúčenie Levích vojakov stačilo iba niekoľko okamihov. Lukostrelci a Sekáči priklincovali šípmi niekoľko tvorov z prichádzajúcej skupiny desivých mŕtvych tiel, ale nezdalo sa, že by to nejako zastavilo ich postup.

Alahel ľahko uhádol, aký osud dedinčanov postretol. Mäso na niektorých nemŕtvych ešte ani nezačalo hniť. Ich odporný puch ešte nebol natoľko silný, aby ich prezradil. Okolo neho bolo počuť iba chrčanie a vidieť známky bolesti a hrôzy, vpísané na bledých tvárach.

Alahanské Levy poznali prekliatych zo spálených Acheronských zemí veľmi dobre. Žiadny z Poslových vojakov nedal priechod panike. Inštinktívne sformovali ochranný štvorec okolo strelcov a pokúšali sa za pohybu túto formáciu udržať. Posvätené meče Paladinov a ťažké kopije rádových vojakov ľahko prechádzali potrhanými zbytkami šiat, mäkkou kožou a krehkými kosťami. Za každého padnutého nemŕtveho však na jeho miesto nastúpili ďalší dvaja. Alahel sa pokúšal počas prebíjania sa mŕtvymi zostať plne koncentrovaný.

Spoločný tanec jeho meča s menom “Oslobodenie” a posvätenej kopije si v neorganizovaných radách mŕtvej hordy vyberal krutú daň.
Niekde za ním Alahelský šermiar riskoval svoj život pri ochrane zraneného kopijníka, ktorého boj oddelil od hlavnej skupiny. Hrdzavá kosa sa zaťala hlboko do jeho nohy a on zareval od bolesti a zúrivosti zároveň. Jeho výkrik sa ešte niekoľko sekúnd niesol vzduchom a potom nadobro umĺkol...

V okamihu, keď sa počet nemŕtvych začal zmenšovať, vyšiel z lesa jazdec na hrôzostrašnom bojovom koni. S desivým mečom vytiahnutým z pošvy si drvivým nájazdom prerazil cestu do centra najtvrdšieho boja a jediným úderom po ceste zosekol bojovníka Svetla. Žiadna krv nevystrekla z rany, aby potriesnila oblečenie jeho druhov. Príšerný kostený meč, známy ako Krvilačná čepeľ ,skutý s pomocou samotnej Temnoty už dávno stihol vysať všetku vzácnu životnú tekutinu.

Pre zostávajúcich nemŕtvych nebol žiadny problém rozšíriť medzeru, ktorú vytvoril strašný útok ich pána - bojovníka Lebky na svojom koni Temnoty… Leví vojaci boli jeden po druhom oddelovaní od seba, presilou troch na jedného.

Siahnuc do rezerv svojich síl sa Alahel pokúsil prísť svojim mužov na pomoc, ale práve vtedy ho zaplavil húf Morbidných bábok, ozbrojených obyčajnými ale vražednými kyjakmi. Zatiaľ čo tieto smiešne bábky padali jedna za druhou, jeho muži postupne umierali. Posla zhrýzala stále väčšia a väčšia zlosť a vďaka tomu strácal sebaovládanie. Dovtedy precízne pohyby zbraní sa stávali stále viac prehnanými a nepresnejšími. Každý zásah Alahelovej zbrane síce poslal otroka temnoty naspäť do pekla, ale nekontrolované rany Alahela začínali vyčerpávať.
Bojovník lebky to pozoroval bez akéhokoľvek náznaku záujmu…

O chvíľu na to šampión Temnoty pozdvihol svoju Krvilačnú čepeľa a ukázal s ňou na Alahela, vyzývajúc ho na súboj. Keď mohutné jazdecké zviera zaútočilo, bábky sa okamžite rozdelili. Alahel v poslednom okamihu uskočil z dosahu smrtonosnej zbrane a zaťal Oslobodenie hlboko do rútiaceho sa konského boku. Jazdec aj kôň s hrmotom dopadli na zem iba niekoľko metrov ďalej. Posol už nanešťastie nemal po útoku dosť síl na vytiahnutie zaseknutého meča. Ešte stále mu však ostávala kopija a hlavne luk. Rýchlo kopiju zapichol do zeme a pokľakol. Bojovník lebky sa pomaly postavil, dezorientovaný ťažkým dopadom na zem.

Jeho prilbica zdobená kozími rohmi sa váľala na zemi a tak mal Alahel možnosť zahliadnuť zhnitú tvár a riedke vlasy, ktoré doposiaľ ukrývala. Hlboko v prázdnych očných jamkách sa mihotal dvojitý plameň Smrti a Zatratenia. Alahel počas napínania luku na chvíľu zaváhal. Niečo povedomé sa mu zjavilo pred očami pri pohľade do tváre tej lebky...

Lebka zaútočil, vydajúc pri tom hrdelný zvuk plný nenávisti a preklínania. Prilietajúci šíp sa mu zaryl hlboko do hrude presne tam, kde by malo byť srdce, ale jeho to ani nespomalilo. Alahel mal čas už iba pustiť luk a zachytiť kopijou mocný úder. Keby už nebol na kolenách, určite by ho ten náraz zrazil k zemi.

Posol sa obozretne presúval okolo súpera a snažil sa dostať k Oslobodeniu. Bol to však márny pokus – Bojovník lebky mu nedal vydýchnuť. Šampión Smrti sa vôbec nestaral o svoju obranu a údery, ktoré rozdával by mohli rozbíjať skaly. Alahel musel siahnuť na hranice svojich možností, aby ho tie šialené rany nezranili alebo nezabili. Nakoniec sa mu pri tom vražednom tanci predsa len podarilo získať späť svoju zbraň. Toto bol aj okamih, keď si všimol, že niektoré časti brnenia Bojovníka lebky boli zvyškami z brnenia Levieho rytiera. Bojovník lebky ako odpoveď na získanie meča druhou rukou vytiahol sekeru. Alahela zasiahli pochybnosti. Tento zlovestný súper sa s ním iba hral. Aký trik môže mať ešte pripravený ? Obaja šampióni si vymenili dlhý pohľad. Alahel pozoroval temnotu Smrti v prázdnych očných jamkách svojho nepriateľa. Odrazu sa Alahelovi v hlave rozjasnilo:
“Ty si Tharn, Rytier Leva, oživený Rhéou z Brisis po bitke o Kaiber.”
Lebka odpovedal ťažko zrozumiteľným šepotom:
“ Ty si mi nie roven. Vráť sssa keď budeššš silnejší a potom sa mi possstav... Bež, ak si ceníš sssvoj biedny život...“
Alahel ustúpil o niekoľko krokov. Stále ešte mal dôležitú úlohu, ktorú bolo potrebné splniť...
Poslední z jeho oddielu ešte stále bojovali s prekliatou hordou. Alahel zavelil najrýchlejší možný ústup.
Bojová sekera zasvišťala okolo Alahelových uší a zasekla sa do trámu dverí ako pripomienka toho, že sa nemá otáčať.
“Sľubujem ti Tharn, že sa vrátim a vyslobodím ťa z večného prekliatia...”
Index :: Print :: E-mail
Komentář je vlastnictvím jeho autora. Neodpovídáme za jeho obsah.
Poslal VláknoNové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky


Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com