[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

  
Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby
 
 
 
www.kafe.sk
  Naše mini-logo:
 
Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 6
(1 v sekci Články)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 6

více...


Príbeh - Prvotný strach
  Posted on Thu 06 Apr 2006 by fingol (1296 reads)
Pach druha, zabitého v boji, sa miešal s pachmi ľudí.
Pre Onyxa a jeho svorku nebol veľký problém sledovať stopu až k zamaskovaným ľudským tvorom. Ich špecifický pach sa dal rozoznať už z veľkej diaľky, dokonca aj pri nepriaznivom vetre.

Ich šaty a farba pokožky boli odlišné od všetkého, čo Wolfeni doteraz videli. Kassar, wolfenský náčelník im povedal, že títo ľudia žijú v púšti, ďaleko od dosahu lesa Stojacich skál. Boli studení aj napriek všetkým vrstvám ošatenia, ktoré mali na sebe, aby odolali počasiu tejto časti Aarklashu. Niektorí z nich nevystavili okoliu ani kúsok holej kože. Nedostanú sa z toho živí.
Tým, že vstúpili do svätyne Yllie - matky všetkých Wolfenov, porušili tabu. Zajali mladého lovca a zoslali na neho spánok v klietke plnej podivných nástrojov.
Onyxovi prebleskla hlavou otázka, prečo prišli z takej diaľky len aby chytili Wolfena. Vedel, že jeho brat je ešte stále nažive, ale nevedel dokedy to potrvá...
Títo ľudia nepoznali jazyk lesa a pohybovali sa v skupinách.
Jeden z nich mal veľkosť predátora. Jeho svaly boli objemné a jeho oči vyrobené zo skla. Zvláštne výrastky, vyzerajúce ako hmyzie, vyrastali z rozličných častí jeho tela. Jeho obrovský meč bude nádherná trofej. Aj napriek svojej výbave sa pohyboval ticho, ale jeho pach neomylne útočil na nozdry Wolfenov.
Títo nepáchli ako ostatní. To nebola prirodzená vôňa. Musia zomrieť.

Naplnenie misie bolo veľkou úľavou členov Siharskej expedície. Špeciálny genotyp mladého Wolfena bude použitý na zlepšenie ich vlastného a možno ich opäť posunie bližšie k perfekcii. Doma ich čakala veľká sláva.
Teraz sa však ešte pred súmrakom museli dostať z lesa. Niektorí členovia expedície už našli na tomto šialenom love smrť a stále mali pred sebou ďalekú cestu.
Aby sa prispôsobili podnebiu tohto kontinentu, museli si na cestu zaobstarať nové šaty… to sa však netýkalo bojovníka Skorize, zveda celej jednotky. Jeho nervové zakončenia modifikované Dirzskými technomantami dokázali ignorovať veľkú časť bolesti a nepôsobil na neho ani chlad, ani teplo.
Tento nový druh terénu však bol skúškou aj pre jeho schopnosti. Púšť neučí tým istým veciam ako les…
Na chvíľu sa zastavil. Jeho pozornosť prilákali čerstvé stopy Wolfenov. Čo za tvora je…toto ?


Predátor pozoroval ľudského lovca, ktorý bol smiešne ozbrojený článkovitými klepetami, vyrastajúcimi z jeho chrbta. Lovec sa otočil smerom k svojim spoločníkom. Objavil stopy.
Predátor udržiaval krok so svojou obeťou a stále sa približoval.

V tom istom okamihu Bojovník úsvitu na čele skupiny zaregistroval robustnú postavu, ktorá sa náhle objavila za ním. Sotva stihol pozdvihnúť prst ako signál nebezpečenstva.
Predátor v okamihu prekonal vzdialenosť k svojej obeti. Čepel Wolfenského lovca ľahko prešla Skorizáckym brnením. Ten prekvapene skríkol a reflexívne vrátil úder: obe chrbtové čepele sa vztýčili a prebodli útočníkov hrudník.
Syharskí kušníci pozdvihli svoje zbrane a hrôzu naháňajúce vytie prerušilo ticho lesa. Strela veľkosti muža priklincovala jedného z nosičov klietky. Dvaja kušníci boli rýchlosťou blesku skosení ďalším útočiacim Wolfenom. Ostávajúci kušníci zamierili a vystrelili pomedzi listy lesného húštia. Wolfen sa zapotácal a padol k zemi.
Bojovník úsvitu zacítil na svojom krku horúci dych. Predátor s pazúrmi pripravenými na úder mu nedal žiadnu šancu. Bojovníkov výkrik hrôzy bol prerušený náhlym zapraštaním jeho chrbtice. Obrovský Keratiský bojovník obďaleč vytasil svoju zbraň zaútočil na dvoch blížiacich sa Wolfenov. Prvý bol odhodený drvivým úderom a druhý nabehol na zakrvavený meč. Alchymisti po chvíli potlačili prekvapenie a začali sa organizovať…ale nikde už nebolo okrem množstva mŕtvych tiel po Wolfenoch ani stopy. Klietka bola nedotknutá.
Po chvíľke znepokojenia Technomant, vodca expedície, pokynul svojim mužom, aby pokračovali v zovretých radoch v pochode. Súmrak sa blížil. O sto metrov ďalej objavili telo Bojovníka úsvitu, visiace zo stromu. Na otrasenie Technomanta bolo potrebné ďaleko viac, ale jeho vojaci vyzerali byť znepokojení… A práve pri pozorovaní ostatkov svojho druha sklapla pasca – nastražená sieť sa vymrštila a lapila Technomanta so štyrmi bojovníkmi. Strely, ktoré by mohli rovnako dobre byť aj z balíst pršali na bojovníkov dole a veľa mužov priklincovali ako keby boli len bezvýznamné motýle. Vojakom nebolo treba k úteku viac. Na mieste ostal iba osamelý Keratiský bojovník, pripravený predviesť väzniteľom veliteľa krvavú sprchu. Keď streľba ustala, v dohľade sa prekvapivo zjavil iba jeden Wolfen. Pomaly sa blížil ku Keratisovi. Mal výzor divého zabijáka a chôdzu dravca. Z diaľky bolo počuť výkriky utekajúcich a slnko na horizonte sa začalo farbiť do červena. Keratis vytiahol svoj krvavý meč a postavil sa tak, aby mohol nečakane vyslobodiť Technomanta.


Onyx chcel mať na boji najväčší podiel. Lebka tohto impozantného človeka bola vytvorená mágiou a bude sa skvele vynímať medzi trofejami. Ostatní členovia svorky zatiaľ lovili utekajúcich.
Teraz už vedel čo dalo týmto ľuďom taký špecifický pach – ich krv bola poškvrnená nečistými látkami. Tento vysoký bojovník bol cítiť dokonca ešte viac ako ostatní !
Onyxov žnec, zbraň v tvare mesiaca, volala po krvi.

***

Keratiský bojovník dúfal, že náhlym útokom Wolfena prekvapí a zároveň získa čas na vyslobodenie svojho pána. Zaútočil s desivým revom, Wolfen však bol nielenže oveľa rýchlejší, ale nemal na sebe ani žiadne brnenie, ktoré by ho spomaľovalo. Keratisov meč sa zaťal do stromu, aj keď jeho vytiahnutie bolo prakticky okamžité, Onyx využil túto malú výhodu na vyseknutie hlbokej rany v stehne genetického monštra. S výkrikom a rýchlosťou vetra zbraň Syharského obra opäť zavírila do útoku. Keratis zazrel kútikom oka prichádzať z lesa ďalších Wolfenov, nesúcich na pleciach zbytok jeho jednotky. S pocitom myši, zahnanej do kúta zdvojnásobil svoje úsilie.
Spadli pred neho nejaké konáre a ten prekliaty Wolfen mu stále nedovolil dostať ho na dosah.
Technomantovi sa konečne podarilo oslobodiť. Okamžite pochopil situáciu a rozkázal svojim mužom utekať - do pažeráka istej smrti. Wolfenia kuša zabila prvého, ďalší dvaja boli chytení a rozsekaní na kúsky. Keratis nebol nikde k videniu, ale používateľ Dirzovej mágie bol už v bezpečí.


Onyx vycítil vyčerpanie svojho protivníka. Jeho údery sa po presekaní cez zavadzajúcu vegetáciu stávali nepresnými. Začal sa mu krátiť dych a nebežal už zďaleka tak rýchlo, ako na začiatku. Bude to už len otázka času…
V istom okamihu Wolfen náhlym pohybom zablokoval Keratisov meč a dobre miereným úderom mu odrazil masku. Objavila sa pod ňou ľudská lebka, biela ako sneh a bezsrstá ako Ylliina tvár v diaľke na oblohe. Keratis bol odzbrojený. Bez látok, ktoré udržiavali jeho telo, bol bezmocný. Jeho pľúca sa naplnili vzduchom lesa a vypustili podivný dym. Dychčal ako umierajúci muž.
Onyx ukončil jeho trápenie rýchlym rezom cez hrdlo.
Potom uchopil krvavý meč a spokojne sa usmial. Žiadny Wolfen ešte nevlastnil takúto zbraň.

Technomant bol v neustálom strehu. Pot mu stekal dole zátylkom. Bola noc a on bol v lese Diisha sám. Každý nočný zvuk mohla byť hrozba. Beh mohol viesť k smrti, ale ostať znamenalo isté rozsekanie v pazúroch vlčích beštií.
Rozhodnutie prišlo rýchlejšie ako si myslel…
Prichádzal k nemu Wolfen s ušami stiahnutými dozadu. Jeho srsť bola vlhká a bol z neho cítiť zápach chemickej drogy…
Index :: Print :: E-mail
Komentář je vlastnictvím jeho autora. Neodpovídáme za jeho obsah.
Poslal VláknoNové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky


Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com