[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

  
Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby
 
 
 
www.kafe.sk
  Naše mini-logo:
 
Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 6
(1 v sekci Články)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 6

více...


Qiao-Zhong: Ako maľujem ja
  Posted on Fri 16 Jun 2006 by jose (2063 reads)


Toto je preklad článku "Painting my way" od skvelého mini-maliara
Takahiro, aka Qiao-Zhong. Článok je preložený a publikovaný s jeho láskavým povolením.

This is a translation of an article "Painting my way" by an excellent
mini-painter Takahiro, aka Qiao-Zhong. The article is translated and published with his kind permission.

Pôvodný článok / original article
Autorova galéria / author\'s gallery


Ľudia sa ma často pýtajú na to, ako maľujem svoje miniatúry. V tomto článku teda popíšem moju techniku. Musím vás ale varovať. Na to, aby som dosiahol výsledok, s ktorým som spokojný, musím obetovať 20 a viac hodín času. Ak teda hľadáte spôsob ako vymaľovať svoje figúrky rýchlo, tak tento článok pre vás nieje.

Všetky použité farby sú GW Citadel colours (pozn. prekl. (pp): ich názvy nebudem prekladať).

1. Prípravy
Pred tým ako začnem maľovať, rovnomerne zastriekam celý model bielou základovou farbou a následne ho ešte zhľahka prestrieknem matným lakom "Gunze limited super clear", pretože som zistil, že to zlepšuje priľnavosť farby k základovke. (pp: výrobky fy. Gunze-sangyo sa dajú kúpiť aj v modelárstvach na slovensku)

keď základovka zaschne, zakryjem okraje bejsky a vyplním dutiny v bejske epoxidovým tmelom (napr. Miliput/Kneadatite). Snažím sa umiestniť tmel tak, aby som vyvážil ťažisko figúry. (pp: proste aby nepadal pajác na nos)

Pre tento článok som si vybral WHFB model Chaos sorcerer, hlavne preto, že sa dá všade ľahko zohnať. Keďže sa model skladá z troch častí (ľavá a pravá ruka a telo), dočasne som model zlepil sekundovým lepidlom a zapinoval jednotlivé časti kúskom mosadzného drôtu. Pravú ruku som nahradil rukou z iného modelu, pretože originál v mojom blistry chýbal...

2. Maľovanie


2.1 Blacklining

Ok, Takže je čas začať! Ale kde? Ja vždy ako prvú vymaľujem tvár. Začínam technikou označovanou "blacklining". Rozdiel oproti washingu je v tom, že tmavú farbu aplikujete iba na miesta kde chcete vytvoriť tieň. Cieľom je zvýrazniť farebné prechody medzi jednotlivými plochami. Používam štetec z ťavieho vlasu "Woody Fit" od firmy Bunseido veľkosti 10/0 . Je to asi najlepší štetec na jemné práce aký sa dá zohnať za menej ako 600 Yenov (pp: cca 140 SKK). Aj keď sa dajú zohnať lacnejšie štetce za približne 200 Yenov, nevydržia dlhšie ako na jeden model. Štetec, ktorý používam momentálne som použil už na 5 modelov.

Namiesto klasickej techniky čierna -> strieborný drybrush som ako základ pre krúžkovú zbroj zvolil farbu Imperial purple.

2.2 Layering (vrstvenie)Helmu som vymaľoval štýlom Near Metal Metalic (NMM - pp: častejšie sa používa termín Non Metalic Metal). Farebný prechod tvoria farby Chaos Black->Shadow Grey -> Space Wolves Grey. Najprv som do Chaos black zamiešal jeden diel Shadow gray a zriedil farbu približne rovnakým množstvom vody. To som pužil ako základný náter.
V tomto štádiu je ešte možné akékoľvek chyby ľahko opraviť tak, že plochu rýchlo pretrieme vodou. Keďže sme ešte len začali, tak žiadna škoda nevznikne.

Pokračujeme tým, že do farby pridávame Shadow gray. Najprv namočíme štetec asi tak do 1/3 do shadow gray a následne do nášho nariedeného Shadow Grey/Chaos Black mixu. Postupne nanášame highlighty (pp: má pre to niekto nejaký rozumný slovenský termín?) až sa dostaneme k najsvetlejšej časti uprostred helmy. Namixovanú farbu musíme pravidelne narieďovať kvapkou, alebo dvomi vody, pretože kým maľujeme bude nám farba na palete zasychať. Trik, ktorý zaistí, že prechody medzi vrstvami farby budú plynulé spočíva v tom, že naša farba bude stále dostatočne nariedená. (pp: tak toto je ten layering)
Na obrázku sú štyri vrstvy, pričom najmavšia je čistá Shadow gray. Do posledného highlightu som primiešal Space wolves gray s troškou bielej a opatrne ho namaľoval do stredu helmy.Ako ďalšie som vymaľoval rohy. Začal som čiernym základom a pokračoval prvým highlightom z farieb Black + Bestial Brown + Rotting Flesh a postupne zosvetľoval ďalšie vrstvy pridávaním Rotting flash. Na ostré hrany na ostňoch rohov som naniesol menej vrstiev aby som zvýšil kontrast.
Masku som vymaľoval farbou snakebite leather (a prekryl ňou všetky preťahy).Do základu Snakebite Leather + Leprous Brown som pridával malé množstvá Badmoon Yellow. Pokračoval som vrstvou Leprous Brown + Badmoon Yellow a nakoniec som aplikoval vrstvu Badmoon Yellow + White na ostré hrany a vyčnievajúce miesta.
page 1 of 4 prev :: next
Index :: Print :: E-mail
Komentář je vlastnictvím jeho autora. Neodpovídáme za jeho obsah.
Poslal VláknoNové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky


Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com