[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

  
Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby
 
 
 
www.kafe.sk
  Naše mini-logo:
 
Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 10
(2 v sekci Články)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 10

více...


Serial o malovani for beginners part VI
  Posted on Tue 09 May 2006 by fingol (2600 reads)
Maľovanie tváre a očí

Šiesta časť tohto seriálu bude pravdepodobne o dosť stručnejšia než ostatné, ale dúfam, že aspoň rovnako dôležitá. Keď som začínal s maľovaním, tak som si nevedel predstaviť ako dokážu tí borci robiť také pekné oči a tvár. Priznám sa, že mi hodnú chvíľu trvalo kým som bol spokojný s výsledkom a teraz sa na túto časť modelu teším asi najviac. Ide o to, že tvár modelu býva jedna z dominantných častí a preto dobre spravený xicht môže normálne nezaujímavý model posunúť do úplne inej roviny,..

V tejto časti sa budem teda venovať jednotlivým krokom maľovania tváre a očí. Nebudem rozoberať rôzne iné techniky, ale iba tú, ktorú používam ja a myslím, že ak ju zvládnete dobre, tak môžete robiť profesionálny make-up svojim kovovým zlatíčkam. Budem sa snažiť aj o názorné obrázočky,... Myslím, na tomto postupe nie je nič ťažké a zvládnu ju aj tí drevorukí. Takže poďme na to:

1. V prvom rade je treba hodiť na tvár basecolor a to v mojom prípade býva väčšinou Bestial Brown. Celkovo na všetko vám budú stačiť farby zo základného setu, ale kľudne môžete použiť aj iné. Pokiaľ chcete aby tvár bola svetlejšia, najmä u ženských tvárí /ach moje milované sestričky/ alebo elfov, eldarov a inej chamrade, tak použite svetlejšiu hnedú /dwarf flesh, popr. Mix bestial brown a elf flesh/.
2. Najprv budeme robiť oči: na začiatok bielou farbou pretrite oči a môžete aj mimo, takže sa nemusíte snažiť trafiť presne. Potom čiernou spravíte oblúky zhora aj zdola a tým vytvarujete ten biely fľak do tvaru očí. Toto je rozhodne ľahšie ako keby ste mali robiť do čierneho podkladu biele oči. Navyše okolo očí bude krásny čierny tieň a bude to vyzerať neskôr skvele. Nakoniec urobte do stredu zreničku. Teraz ešte podkladovou farbou pretrite všetky chyby a nechajte jemný čierny lem okolo očí.
3. A teraz sa pustime do tváre. Myslím, že tu ani netreba žiadny špeciálny návod. Highlightujeme z podkladu do svetla, pričom záleží na tom akú tvár robíme. Treba si všimnúť najmä prirodzené výstupky na tvári ako sú lícne kosti, nos, brada, popr. Čelo. Na tie je niekedy vhodné dať na koniec diskrétny highlight čo najsvetlejšou farbou /biela, biela+elf flesh/, čo platí na ľudské tváre samozrejme. Tvár potom vyzerá oveľa živšie. Pokiaľ je tvár modelu zdeformovaná alebo nemá prirodzené výstupky, tak je dobré si ich urobiť správnym highlightom.

Tak dúfam, že tento návod poslúži svojmu účelu a pomôže tým, ktorý zvyknú pri maľovaní takýchto detailov nadávať. /ja nadávam tiež, ale už len tak zo zvyku/

Ešte na záver jedna vec. Táto metóda je pomerne jednoduchá ale trošku zdĺhavá. Za to výsledok stojí za to. Maľovanie tvári s použitím hnedého inku /flesh ink/ je síce oveľa rýchlejšie a ľahšie, ale pokiaľ máte radi svoje modely, tak nedoporučujem.
Index :: Print :: E-mail
Komentář je vlastnictvím jeho autora. Neodpovídáme za jeho obsah.
Poslal VláknoNové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky


Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com