[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

  
Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby
 
 
 
www.kafe.sk
  Naše mini-logo:
 
Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 4
(1 v sekci Články)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 4

více...


Serial o malovani for beginners part IV
  Posted on Tue 09 May 2006 by fingol (1648 reads)
Tvorba podstavcov

Rozhodol som sa, že túto časť budem venovať tvorbe podstavcov a k postupu samotného maľovania sa budem snažiť urobiť fotoseriál. Vhodné by mohlo byť aj to, že by sa spravila anketa, ktorý model by ste chceli vidieť namaľovaný a ten by som krok za krokom urobil.

Čo povedať k podstavcom. Čo sa týka veľkosti a tvaru, tak existujú štvorcové, obdĺžnikové aj kruhové. A tieto v rôznych veľkostiach. To však absolútne neovplyvňuje to, čo chcete na tom podstavci mať. Existujú ale určité základné materiály, ktoré budete potrebovať:
Tráva ? ja uprednostňujem klasickú trávu, ktorá sa dá kúpiť v hocakom modelárstve. Nestojí veľa a vystačí vám naozaj dlho. Snažte sa ale kúpiť tú s najkratšími vláknami. Lepenie je jednoduché stačí kvapka herkules-u a na to pritlačte dostatok trávy a nechajte aspoň pol hodinu vyschnúť. Norenie modelu do poháru s trávou nerobte, pretože sa vám môže stať, že model bude mať chlpaté nohy a neviem čo ešte.
Kamienky ? tiež klasika, predávajú sa v sáčkoch v rôznych veľkostiach a farbe.. každopádne ich budete väčšinou farbiť, takže na farbe až tak nezáleží. Tiež sa snažte vybrať čo najjemnejšie. Tu sa oplatí ich nasypať do nejakej nádoby, najlepšie malý pohár, do ktorého budete modely ?namáčať?. V tomto prípade sa používa sekundové lepidlo. Kamienky je vhodné lepiť ešte pred samotným striekaním a maľovaním, pretože pri neskoršej aplikácii by ste mohli poškodiť už hotový model. Vhodná technika na maľovanie kamienkov je tá, že pri striekaní modelu kamienky nastriekate na čierno spolu s modelom a potom ich len drybrushnete šedou a bielou. Samozrejme môžete urobiť rôzne farebné kamene, alebo ich aj nechať v pôvodnej farbe.
Iné rastliny ? akékoľvek rastlinky malých rozmerov ako je mach alebo morské riasy sú vítané. Použiť sa dá absolútne hocičo, záleží na fantázii. Môžete robiť kríky, stromy, trsy trávy alebo slamy, treba si len uvedomiť, že nie každý materiál sa dobre lepí a taktiež malé rozmery.
Modelovacia hmota ? vhodná je modelovacia pasta alebo green stuff na detaily... modelovaciu pastu zoženiete v akomkoľvek papiernictve.

Čo sa týka tvorby podstavcov, je to len a len na vás... tu sa môžete vyblázniť, pretože dôležité pre hranie na turnajoch je len veľkosť podstavca a čo je ňom je vaša vec.

Farba podstavcov je klasicky čierna, ale aj tu sa môžete realizovať. Môžete celý podstavec natrieť farbou, ktorá ladí s povrchom. Napríklad zelenou pri trávnatom povrchu, hnedou pri púštnom, alebo ak si trúfnete na mramor alebo ornamenty nech sa páči. Nezabudnite, že podstavec je síce doplnok k samotnému modelu, ale veľmi dôležitý doplnok.

Pre tých, ktorých baví tvorba podstavcov viac ako samotné maľovanie modelu by som odporúčal vyskúšať tvorbu terénov pre samotné bitky. Tieto zvyčajne majú polystyrénovú kostru, ktorá sa môže dotvoriť modelovacou pastou. Tu sú ale také obrovské možnosti, že sa vyžije každý experimentátor.
Index :: Print :: E-mail
Komentář je vlastnictvím jeho autora. Neodpovídáme za jeho obsah.
Poslal VláknoNové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky


Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com