[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

  
Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby
 
 
 
www.kafe.sk
  Naše mini-logo:
 
Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 6
(1 v sekci Články)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 6

více...


Príbeh - Kyllion & Sephiroth
  Posted on Thu 20 Apr 2006 by fingol (1413 reads)
Kyllion & Sephiroth

Kúzelnícky učeň z významnej Kallienskej univerzity práve úspešne ukončil svoju prácu. Jeho učiteľ mu ako odmenu za excelentnú prácu dovolil požičať si jednu knihu zo svojej súkromnej knižnice. Učeň sa potešil, lebo unikátna kópia cestopisov od Kylliona staršieho, zvámeho pod menom Pán legiend, bola určite dôstojnou odmenou za niekoľko prebdených nocí, plných tvrdej práce. A špeciálne z dôvodu, že zväzok detailne popisoval cestu, ktorú slávny Lev vykonal, keď bol tak starý ako on...
Študent si po ceste domov otvoril niekoľko náhodných stránok:

O starobylom národe kentaurov

"... Pár zlatých mincí a fľaška dobrého vína mi otvorila dvere to Kohérusovej knižnice. Starý kentaur mal pravdu - nakoniec som tam naozaj našiel informáciu, ktorú som hľadal ! Predtým ako kentauri splynuli s barbarmi, boli samostatným národom, rovnako ako trollovia či wolfeni. Nanešťastie som však nenašiel žiadny dátum, iba jedno meno - mesto Koldan, posledné útočisko a kráľovské mesto kentaurov."


Eh ! Prečo tí kelti nikdy nič o svojej histórii nezapíšu ? Ústne podanie má svoje výhody, ale veľa dôležitých informácií sa pri tom stratí. Učňove oči sa zastavili na ďalšej stránke. Pri pohľade na tie slová ním prebehol pocit vzrušenia...

Odchod expedície

"Expedícia v mene baróna z Luishany nakoniec vyrazila smerom k Avagddu. Môj výskum smeruje k významným výsledkom. Koldan a jeho história budú opäť objavené práve vďaka mne a všetci ma preto budú poznať ! Budem slávny !"


Študent sa usmial nad predstavou energického Kylliona, ktorý mu veľmi pripomínal seba samého.

Zabudnuté mesto

"Blížime sa k cieľu. Ak je náš sprievodca taký dobrý, ako hovorí, mal by nás priviesť do ruín bezmenného mesta o ktorom viem, že to musí byť Koldan."


Strana tu končila a študent náhlivo otočil ďalšiu, nevšímajúc si cestu, po ktorej kráčal domov.

Tragédia kráľa kentaurov

"Nakoniec sme po útrapnom pochode cez les prišli do toho 'mesta'. Z mesta však okrem jedného chrámu na malom vŕšku neostalo nič. Keby mi ho sprievodca nebol ukázal, vôbec by som si ho nevšimol a o to menej by som si uvedomil, že už sme na mieste aj napriek rozbujnenej vegetácii všade okolo. Do chrámu sa nám podarilo dostať sa po niekoľkých hodinách hľadania cesty. Puch, ktorý unikol z dverí, keď sme ich otvorili, by zabil aj trolla. Na vnútorných stenách sa nachádzali nápisy, ktoré smerom k podzemným útrobám chrámu rozprávali svoj príbeh. V budove nebolo živej duše, dokonca ani len žiadny hlodavec...
Chrám bol kedysi centrom hlavného kentaurského mesta. V tých dobách nemohlo byť obývané viac ako niekoľkými stovkami obyvateľov, čiže rozloha Koldanu nemohla presahovať polovicu hociktorého z veľkých miest našich barónstiev. Rytiny popisovali, že Koldan bol vypálený počas vojny, ktorá zároveň zničila aj jeho kráľa menom Sephiroth..."


Čitateľ zrazu prestal čítať a viackrát prešiel pohľadom po tom mene.

"...ktorý vládol svojim verným múdro a spravodlivo. Keď ľudské kmene (kelti ? prvé Levy ?) vyhlásili kentaurom vojnu, aby zabrali ich územie, viedol svoj národ do boja s desivou zúrivosťou."

Ďalšie nápisy sa dali rozlúštiť ťažšie.

"Aj napriek svojim bojovým zručnostiam boli kentauri v bojoch porážaní, pretože ľudí bola značná prevaha. Sephiroth preto žiadal bohov, aby mu pomohli, ale bohovia neodpovedali. Kráľ sa v zúfalstve obrátil na Temnotu... a Temnota ho vyslyšala. Prisľúbila mu prežitie jeho rasy, ak kentauri prisahajú vernosť silám Zla."

Učeň bol zarazený. Temný osud Sephirotha si mohol ľahko domyslieť.

"Veľa Sephirothových poddaných radšej ušlo, ako by sa malo zapredať Temnote. Niektorí sa vyhrážali prestúpením k nepriateľovi. Kráľ však na dohodu pristúpil. Jeho mysle sa vzápätí zmocnila veľká prázdnota. Práve v tej chvíli začali ľudia svoj záverečný útok na Koldan. Sephiroth sa v samom srdci bojov pokúsil privolať hrôzy Temnoty, aby mu pomohli, nestalo sa však vôbec nič.
Kentaurský národ prestal v tú noc existovať.
Posledné zápisky boli evidentne vyryté priamo počas útoku na mesto. Naznačovali, že práve v tomto chráme sa nachádzali ostatky prekliateho kráľa a jedného dňa príde čas, keď sa bude môcť pomstiť živým za to, čo mu urobili. Vzhľadom na ničivosť zranení a dĺžky času, ktorý nás delil od onej bitky, sme si mysleli, že Sephirothove ostatky už dávno rozohnal vietor alebo ich vybrakovali vykrádači hrobov. Boli sme však strašne hlúpi.
Keď sme vstúpili na miesto, ktoré vyzeralo byť najhlbšou komnatou chrámu, závan stuchnutého vzduchu a zlovestný škrípavý zvuk na smrť vystrašil nášho sprievodcu. Ja som však odvážne vykročil vpred s fakľou v ruke, aby som sa lepšie pozrel na veľkú prázdnu miestnosť so zašedlými stenami. V strede miestnosti ležala kostra kentaura, stále pokrytá tmavočerveným brnením. Poblíž kostry ležal prachom pokrytý ťažký obojručný meč. Pomaly som urobil krok smerom ku kostre. Ťaživé ticho nám všetkým drásalo nervy, ale zvedavosť bola silnejšia.
Zrazu kostlivá ruka kráľa Sephirotha zovrela meč a zvuk škrípajúcich kostí a kovu naplnil nielen miestnosť, ale celý chrám.
Nikdy som nebežal tak rýchlo.
Až omnoho omnoho neskôr som bol opäť pri zmysloch - sám a uprostred lesa.
Pokiaľ viem, bol som jediný, kto opäť uzrel svetlo domova."


Učeň konečne pochytil súvislosti toho, o čom čítal - tajomstvo Kylliona staršieho. Pochopil, že jeho majster mu požičal knihu preto, aby ho varoval pred pochabou zvedavosťou.

Lebo kľudne sa mohlo stať, že aj on mohol raz vypustí na Aarklash také veľké nebezpečenstvo.
Nebezpečenstvo, ktoré ohrozovalo životy ľudí do dnešného dňa.
Index :: Print :: E-mail
Komentář je vlastnictvím jeho autora. Neodpovídáme za jeho obsah.
Poslal VláknoNové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky


Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com