[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

  
Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby
 
 
 
www.kafe.sk
  Naše mini-logo:
 
Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 9
(2 v sekci Články)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 9

více...


Príbeh - Nevhodný subjekt
  Posted on Thu 06 Apr 2006 by fingol (1225 reads)
Darshan nenávidel púšť. Počas dňa bola príliš horúca, v noci zase príliš studená a celá bola zamorená lezúcimi a jedovatými tvormi. Nad to všetko bola plná toho mizerného piesku, ktorý sa dostal všade - a hlavne do topánok a brnení.
Tak alebo onak, Darshan neznášal úlohy vonku. Celý deň musel chodiť pod pražiacim slnkom a bola veľká šanca, že počas toho ešte narazí na rozrušeného orka či dvoch. A akoby to nestačilo, neboli tam ani žiadni pekní otroci, ktorí by mu pomohli zrelaxovať po ťažkom dni.
Ak však existovalo niečo, čo Darshan nenávidel ešte viac ako orkov a púšť, boli to Arh-Tolthovi vikári. Už to bolo vyše týždňa, čo musel znášať inkvizičnú prítomnosť bojového mnícha, vyše týždňa, čo sa na neho lepil ako tieň, sledujúc ho na každom kroku a skúmajúc všetky jeho rozkazy. Darshan bol nervózny a v noci už ani nespával. Vždy keď sa otočil, zazrel ako sa na neho táto znepokojujúca eminencia pozerá, ako keby ho posudzovala. Darshan nevedel prísť na to, čo vlastne spravil, že sa mu dostalo takejto potupy. Určite to nebolo kvôli otrokovi, ktorého vyhodil z okna svojho príbytku na dvanástom poschodí veže Shamiru. Nie, otroci tu boli preto - aby zabávali. A určite ho nikto neplánoval potrestať, že pri tom zničil nejaký ten nábytok. Bez pochyby to všetko bolo kvôli tomu, že ho nejaký jeho nadriadený v žiarlivosti na Darshanove úspechy oznámil Arh-Tolthovej cirkvi a tí teraz vykonávali rutinnú inšpekciu.
Spoločnosť Škorpiónov bola jedno veľké hniezdo zmijí a niektoré z nich museli mať prepojenie aj na nasledovníkov alchymistického boha.

Dvaja zvedovia typu Skorize sa vrátili z prieskumnej misie a referovali mu zistené fakty. Nestalo sa nič zvláštne. Syhar si povzdychol - stále nechápal dôležitosť tejto úlohy.
Od posledného nájazdu orkov na cisárstvo už prešlo niekoľko týždňov. Teraz bolo ticho a orkovia sa skrývali vo svojich Bran-Ô-Korských kaňonoch. Darshan si pomyslel, že určite našli niečo zaujímavejšie ako otravovať Syharov, ako napríklad pestovanie tabaku alebo vyrábanie brontopsieho syru... Táto úloha by nemala trvať príliš dlho, čo mu umožní onedlho zrelaxovať pri teplom kúpeli, zatiaľ čo bude popíjať pohár palmového alkoholu.

Halapartník napravo od neho zrazu vydal varovný výkrik, ktorý sa o malú chvíľu premenil na patetické zabublanie. Gigantický ork, omnoho väčší ako ktorýkoľvek, ktorého Darshan doposiaľ videl, práve nabodol vojaka na svoj meč. Za ním bežali jeho ďalší piati alebo šiesti tmavokoží pobratimovia, všetci podobne veľkí, a revúc sa rútili na Syharov. Ďalší halapartník sa pokúsil skrížiť im cestu, ale zomrel rovnako rýchlo - nestihol ani len zaútočiť a jeho hlavu rozbil obrovský cep, ktorý Šakalov bojovník zvieral v ruke. Kušníci sa pokúsili zložiť orkov svojimi otrávenými šípkami, ale boli nemilosrdne zmietnutí zúrivými sekmi svojich gigantických nepriateľov. Zdalo sa, že nič nedokáže zastaviť útok týchto rozzúrených zabijákov.

Darshan sa poobzeral - jeho doprovod nebol týmto beštiám, ktorých navyše posilňovala neuveriteľná bojová zúrivosť, žiadnym súperom. Púšť už napájala krv minimálne polovice jeho mužov a protivníci zatiaľ neboli ani len škrabnutí. Menej ako tri metre od neho jeden zo Skorizov padol k zemi striekajúc krv, rozseknutý na polovicu brutálnym úderom. Ironicky, Škorpión pri tom stihol zahliadnuť, že zbraň osudná Skorizovi bola vyrobená Syharmi. Bez pochýb bola ukoristená z tela nejakého vojaka inej nešťastnej expedície.
Vidiac, že jeho oddiel nemá šancu prežiť, Syharský veliteľ neváhal a popohnal svojho koňa do cvalu s cieľom uniknúť smrti.
Utiekol z boja tak rýchlo, ako len vládal a nechal za sebou všetkých svojich vojakov.

Po niekoľkých minútach sa dostal ku skalnatému terénu, kde sa jeho šanca ukryť značne zvýšila. Nezdalo sa, že by ho nejaký ork prenasledoval. Darshan zosadol z koňa a zhlboka si vydýchol. Zase raz sa mu podarilo dostať sa z toho živému. Obetovanie jeho mužov bolo nevyhnutné a po návrate do Shamiru neprepasie príležitosť sťažovať sa na slabú kvalitu bojových klonov.
Potom si pomyslel, že už by asi bolo načase opustiť armádu, pretože človek jeho schopností mal predsa mnoho ďalších možností ako prežiť. Už videl sám seba, ako profituje na obchode so zbraňami - jeho vedomosti v tomto smere budú určite vítané. Možno by bolo dokonca zaujímavé začať obchod s otrokmi, veď on mal otrokov veľmi rád...

Zrazu za sebou začul zradný zvuk kovového brnenia. Prudko sa otočil a jediné čo stihol zazrieť zazrieť pred smrťou, bolo mávnutie dvoch desivých mechanických čepelí, ktoré vikár držal v rukách.
Zlovestná postava bojového mnícha sa nahla ponad mŕtvolu Škorpiónieho veliteľa a ticho zašomrala:
"Gény nerecyklovateľné."
Index :: Print :: E-mail
Komentář je vlastnictvím jeho autora. Neodpovídáme za jeho obsah.
Poslal VláknoNové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky


Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com