[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

  
Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby
 
 
 
www.kafe.sk
  Naše mini-logo:
 
Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 8
(1 v sekci Články)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 8

více...


+++Krst ohňom A´un Adat+++
  Posted on Mon 31 Jan 2011 by ZRudi (3056 reads)
+++Krst ohňom A´un Adat+++
+++Chaos vs Tau+++
Flotila Tau operujúca v systéme Aterna sa nachádzala počiatkom roku 900.M41 v zlom stave. Strata jej vlajkovej lode A´un Talo a dvoch krížnikov a neschopnosť udržať si iniciatívu tvárou tvár dvom protivníkom vyústili do série odvážnych operácií proti flotile chaosu.
Necelé dva mesiace po strate A´un Talo prišli posily z ríše Tau vo forme úplne novej lietadlovej lode A´un Adat pod velením kor´o Dash´ol. Nová loď prišla v sprievode viacerých krížnikov a transportných lodí so zásobami a posilami pre pozemné operácie na Aterne. Veľkým problémom novej lode sa ukázala byť nedostatočne vycvičená posádka a nezladené systémy lode. Toto sa malo krvavo podpísať na jej prvom bojovom stretnutí v sústave Aterna.
Tým časom prebiehali úspešné operácie kor´o Uin´asha. S flotilou štyroch krížnikov Ochranca. Napádal konvoje imperálnej flotily i posily vojsk chaosu. Pri mesiaci Elathon sa stretol s loďami eldarov a zvíťazil. Jeho snaha priniesla ducha víťazstva do myslí bojovníkov ríše Tau. Tento duch však nemal vydržať dlho.
Zatiaľ čo útoky na konvoje a uder & uteč nájazdy mali vzostupnú úroveň kvality a víťazstiev, flotila tau sa stále usilovala o slušný výsledok v regulérnom bojovom strete s nepriateľskou flotilou.
Prvý významný sa odohral mesiac po prílete A´un Adat a kor´o Dash´ol v ňom takmer stratila svoju vlajkovú loď.

Tri krížniky chaosu, Angollon a Úpadok (obe trieda Vražda) a Dagoth triedy Krvyprelievanie. Napadli a takmer zničili malý konvoj posíl pre tau. Iba dvom lodiam sa podarilo skryť v páse asteroidov a vyslať núdzový signál. Kor´o Dash´ol so svojou flotilou bola najbližšie. Zoskupenie pozostávalo z jedného ľahkého krížniku Shal´tu triedy Emisár, jedného krížniku Ba´ela triedy Ochranca, fregaty triedy Kastelán a lietadlovej lode A´un Adat. Dash´ol nahlásila eteralovi Vas´o Shalovi svoj zámer stretnúť sa s nájazdníkmi chaosu a zničiť ich. Vas´o Shal plán odsúhlasil bez toho, aby vedel o nedostatočnom výcviku posádky a dosiaľ nie úplnom zosúladení systémov na tomto novom vesmírnom plavidle.
Plán kor´o Dash´ol bol jednoduchý. Poslala vpred ľahký krížnik Shal´tu, aby na seba vylákal nepriateľské lode a následne sa skryl za pole asteroidov.
Veliteľ flotily chaosu sa nechal nalákať na lacnú korisť a plnou rýchlosťou sa začal približovať so všetkými loďami. Po dve hodiny trvajúcom prenásledovaní sa Shal´tu ukryl za pásom asteroidov a z plynových mračien vyplávali do priestoru bojiska krížnik Ba´ela s A´un Adat na jednej strane a fregata Kastelán na strane druhej.
To, čo sa malo stať vďaka absolútnej prevahe v palubných lietadlách v prospech tau absolútnym masakrom krížnikov chaosu, stalo sa vďaka zlým navigačným prístrojom a amaterizmu posádky takmer obrovskou katastrofou.
Väčšina lietadiel typu Manta a Barracuda, ktoré mali napadnúť a zničiť krížniky než sa dostanú na dostrel svojich ničivých batérií, buď ani nevzlietla alebo vďaka zlým údajom zablúdila a len tak tak sa vrátila späť na loď s minimom paliva. Za všetky prípad útočnej vlny ôsmych letiek Mánt veliteľa Ban´durm ktorý vďaka vzájomne si odporujúcim rozkazom trikrát natankoval a vypustil nádrže a dvakrát naložil nesprávny typ torpéd.
Flotila chaosu sa rozdelila na dve, Angollon odvážne vyrazil proti lietadlovej lodi a jej sprievodnému krížniku, Úpadok a Dagoth ostali prenasledovať ľahký krížnik a zapojili sa do prestrelky s fregatou.
Ako sa Angollon nebezpečne približoval, Dash´ol mu vyslala naproti jedinú vlnu bombardérov, ktorú zatiaľ mala k dispozícii. Zbrane všetkých troch lodí strielali do priestoru jednu salvu za druhou, štíty na lietadlovej lodi i krížniku poľavovali pod neúnavným bombardovaním z batérií lode chaosu. V momente, keď takmer padli štíty na A´un Adat, letky bombardérov zaútočili na Angollon, ktorý sa po silnom bombardovaní a torpédovaní ocitol v plameňoch. Po desiatich minutách sa z oblaku trosiek, uniknutého kyslíku a mŕtvol vynorila ťažko poškodená loď na kolíznom kurze s A´un Adat. Posledný pokus kapitána chaosu zastaviť lietadlovú loď nevyšiel a komandá nájazdníkov narazili na húževnatý odpor ohnivej kasty vo vnútri lode. Po krátkom boji ostal z krížniku chaosu iba pomaly sa vlečúca troska bez života. Prvé kolo patrilo Dash´ol, ale to sa malo rýchlo zmeniť.
Úpadok a Dagoth obišli pás asteroidov a za ním narazili na osamelý ľahký krížnik, ktorý sa im ale hrdinsky postavil. Zo zadu na nich dobiedzala rýchla fregata. Krížniky však paľbu vydržali, iba na Dagothe spôsobil Shal´tu menšie požiare a ľahké poškodenie trupu. V odvetnej paľbe po pol hodine bombardovania rozstrieľali odvážnu loď a poslali jej mŕtve telo medzi hviezdy. Drobná fregata neustále menila svoj kurz a vyhla sa tak väčšine strieľ, ktoré na ňu mierili. Iba pár krát prišla o štíty, no tie stihli nahodiť späť skôr ako dostala loď priamy zásah.
Mohutný trup A´un Adat vyšiel z krytu za polom asteroidov a začal s ostreľovaním lodí protivníka. V hangároch stále panoval chaos a dve útočné vlny bombardérov, ktoré sa stratili a nenašli cieľ, sa práve vracali späť.
Cez asteroidy výborne navigoval kapitán krížniku Ba´ela, ktorý sa tak dostal do výbornej pozície na útok z boku. Žiaľ kvôli poruche na torpéde, ktoré explodovali v odpaľovacom priestore nemali pripravené ani jedno. Krížniky sa začali ostreľovať na strednú vzdialenosť, no v tomto zápase a s minimálnou podporou lietadlovej lode nemal krížnik tau proti dvom silnejším súperom šancu.
Kor´o Dash´ol bezmocne sledovala ako sa hrdinský krížnik triedy Ochranca mení v zmäť superhorúcej plazmy, spálených a pokrivených kusov ocele. Už-už plánovala útek z priestoru boja a pokúsiť sa o ukrytie pred dravými krížnikmi, proti ktorým by nemala jej loď šancu, keď sa krížniky chaosu z ničoho nič odpútali. Práve v momente, keď bola plne pripravená ďalšia útočná vlna bombardérov, tentoraz už s opravenými mapami.
Na bojisku tak ostala nepoškodená lietadlová loď a odvážna fregata. Tieto dve pozbierali záchranné moduly a pomohli aj dvom skrytým transportným lodiam.
Eteral Vas´o Shalo sa síce o boji vyjadril ako o víťazstve, no faktom ostáva, že toho dňa bola flotila ríše Tau v systéme Aterna blízko bolestivej porážky.
Kor´o Dash´ol podala rezignáciu, no eteral ju neprijal a namiesto toho rozkázal dať loď čo najskôr do plného bojového nasadenia.


+++
kor´o – kapitán
Vražda – Murder
Krvyprelievanie – Slaughter
Ochranca – Protector
Emisár – Emissary
Index :: Print :: E-mail
Komentář je vlastnictvím jeho autora. Neodpovídáme za jeho obsah.
Poslal VláknoNové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky


Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com