[ Stolové hry | Miniatúry | Warhammer | Warhammer 40K | Confrontation ]

  
Hlavné Menu
Reklama
Spriatelené Weby
 
 
 
www.kafe.sk
  Naše mini-logo:
 
Nové články
The first task [2012-02-10 21:05:04]
Takze uvodny clanok co som sa len tak chvilu hral ked nebolo v robote co robit :D nejasnosti je tam...
Stret na Sartanskej planine [2011-12-07 10:13:53]
Battletech 3025
ZRudi vs Miglo
+++Stret na línii Kamenin – GT 722+++ [2011-11-16 12:44:01]
+++Krst ohňom A´un Adat+++ [2011-01-31 19:43:51]
+++chaos vs tau battlereport+++
Kto je online
Pripojeno uživatelu: 2
(1 v sekci Články)

Reg. uživatelé: 0
Návštevníci: 2

více...


Príbeh - Alahelova misia 4 (Smrť v kanáloch)
  Posted on Thu 06 Apr 2006 by fingol (1108 reads)
Stoky Cadwallonu. Toto miesto je pre tých, ktorí nevedia ako sa správne chrániť, jedno z najnebezpečnejších na Aarklashi. Oplývajú nielen neznesiteľným zápachom a chorobami, ale aj všetkými druhmi škodcov… nielen krysami, ale aj zlodejmi, utečencami, zruinovanými indivíduami, tulákmi a samotnou Temnotou !

Alahel obozretne postupoval v slabom svetle fakle s nohami po kolená ponorenými v chorobnom svinstve. Vedel, že už sa blíži k svojmu cieľu – palácu vojvodu Dena Azhira, vládcu Cadwallonu.
Posol musel prejsť tade, kde ho nepriatelia najmenej očakávali. Rozhodol sa preto pre stoky… Ten zlodejský potulný herec mu však predal falošnú mapu, za ktorú ešte musel zaplatiť aj riadne premrštenú cenu. Alahelom prešiel pocit nevraživosti a preto si sľúbil, že akonáhle skončí túto robotu, toho lotra nájde a prinúti ho oľutovať, že sa kedy narodil. Alahelov hnev sa však pomaly premieňal na starosti. Čo sa stalo Hogarthovi a Kahinirovi ?

***

Deň sa začal vcelku príjemne. Predošlý večer Alahel, Hogarth a Kahinir v sprievode svojich mužov vstúpili Západnou bránou do mesta. Ešte pred uložením sa do hodvábnych perín spolu oslávili v malej Cadwallonskej krčmičke víťazstvo nad Čiernym paladinom. Život dobrodruha môže mať aj svetlé stránky, ak má niekto správne styky…
Alahel však mal na mysli svoj plán. S východom slnka zmizol a vrátil sa až neskoro popoludní v rozpálenej nálade dôstojníka tesne pred zničujúcou bitkou. V rukách niesol kožený vak s pečaťou Alahanu a mapu časti Cadwallonských kanálov.
Keď zvitok rozprestrel, všetci si ihneď všimli, že ako materiál pre starostlivú kresbu bola použitá koža z chrbta nejakého nešťastníka. Jej stav naznačoval, že musela byť stiahnutá za značne pohnutých okolností. Zoskupením prebehlo mrmlanie plné nevôle. Nikto sa však Alahela neodvažoval opýtať, kde mapu získal a už vôbec nie od koho. Posol začal vysvetľovať, že vojaci, ktorí sprevádzali Čierneho paladina počas ich zrážky deň predtým, boli súčasťou stráže grófa mesta, istého Lyieta Izhara, ktorý bol zároveň vyslancom ambasády Levov. Cieľ Alahelovej misie bol zrazu jasný – kráľ Gorgyn ho sem poslal, aby objasnil situáciu, ktorá sa týkala grófových aktivít. Prítomnosť Čierneho paladina potvrdila Alahelove podozrenie – Lyiet Izhar sa spriahol s temnými silami. Hogarth a Kahinir sa ponúkli Poslovi pomôcť, veď napokon tento Lev zachránil keltov život !
Ako však Izhara prekvapiť ? Vojvoda Den Azhir poriadal dnes večer recepciu a Alahel mal vo svojom vaku evidenciu o grófovej zrade. Prítomnosť stráží sa však mohla ukázať ako príliš veľká prekážka…. a preto sa Posol rozhodol nájsť mapu podzemnej chodby, ktorá viedla cez stoky priamo do kuchyne paláca.

Nejaký zradca však odhalil dobrodruhov zámer. Hneď ako vstúpili do kanálov, boli napadnutí ozbrojenými mužmi. Poraziť ich bolo ľahké, ale v porovnaní s tým, čo nasledovalo, to nič neznamenalo…
Počas celej podzemnej cesty objavovali hrdinovia ďalších a ďalších vojakov, ktorí čakali na prepad, ale prekvapil ich pritom nejaký desivý dravec. Ešte pred požretím boli totižto rotrhaní na kusy. V poslednej časti hlavného kanálu sa na nich ako v nočnej more vrhla odporná horda. Ghúli, koruptovaní Wolfeni, mutáciami zdegenerovaní goblini a dokonca aj niekoľko Mid-Norských trpaslíkov.
V katakombách slobodného mesta sa strhla tuhá bitka. Kanibalí apetít a pud sebazáchovy dokáže silu jednotlivca zdesaťnásobiť !
Všetci bojovali s energiou danou zúfalstvom a vedomím toho, čo sa im stane, ak prehrajú. A tak Hogarth sekajúc bez rozdielu napravo-naľavo zakričal na Alahela nech zmizne z boja a pokračuje ďalej v úlohe, zatiaľ čo on a jeho muži budú zdržiavať sily Temnoty v tejto hnilobnej kobke. Alahel mal v silu Kolosusa, Kahinira a ich mužov plnú dôveru. Posledným úderom dorazil odporného polymorfného mutanta, ktorý mu bránil v ceste a zmizol ďalej v tuneli.

***

Toto všetko sa stalo už pred nejakou dobou.
Alahel pokračoval v blúdení úzkymi a zapáchajúcimi chodbami a snažil sa zorientovať podľa mapy. Nakoniec pochopil, že je to úplne zbytočné a tak mapu zahodil. Niekoľko krýs zliezlo dole stenami, aby si pochutnalo na tejto nečakanej hostine.
Vzdialený hluk prerušil rytmus Alahelových krokov v smrdutom bahne. Posol by rád veril v prítomnosť nejakého nevinného zvieraťa, ale tušil, že toto nebude ten prípad. Ukryl sa preto za ohybom dvoch pretínajúcich sa chodieb a zasunul pochodeň do štrbiny v stene oproti. Takto by mohol svojho protivníka prekvapiť.

Nemusel čakať príliš dlho. Pozdĺž stien sa pohyboval hrozivý tieň a nasledovali ho ďalšie, nemenej strašné. Pomaly sa blížilo niekoľko ghúlov a vetrilo vo vzduchu v honbe za obeťou. Alahel nedokázal pochopiť, ako sa tieto ohavné tvory dokázali v chorobnom prostredí stôk orientovať podľa čuchu…
Mŕtvolami sa živiaci ghúli sa posúvali pomocou svojich mocných pazúrov popri stene. Jeden z nich vstúpil do osvieteného prechodu a na chvíľu sa zastavil, pretože zacítil nepríjemné teplo otvoreného plameňa. Nemotorným pohybom zhodil fakľu do vody a Alahel na to nestihol nijako zareagovať. Aj napriek svojej odvahe musel Lev potláčať koncentrovanú hrôzu, keď sa temnota preliala cez jeho stanovisko. Teraz bol rovnako slepý ako jeho protivníci a zraniteľný ako čerstvo narodené dieťa.
Odporné zavrčanie niekoľko centimetrov od jeho tváre spôsobilo stratu jeho sebaovládania. Alahel urobil veľký úkrok do strany a svojim mečom menom Doručiteľ sekol smerom k ghúlovi. Zasiahol nejakú mäkkú a krvavú hmotu, čo mu poskytlo chvíľkovú úľavu, ale aj nepríjemné poznanie. Rýchlo vytiahol zápalky a okolie na chvíľu osvietilo svetlo.
Pred ním stála monštrózna prehliadka mäsa, zubov a hrdzavého kovu – tie odporné stvorenia ho našli ! Strach vystriedala zúrivosť… Lev vydal vzdorný ryk a pripravil sa bojovať o život. Žiadny z tvorov sa však nepohol. Zadržala ich nejaká podivná sila.

Spoza Alahela sa ozval zlomený a vyschlý hlas “Táto fakľa patrí tebe, cudzinec.”
Posol sa okamžite otočil. Doručiteľ preťal vzduch v snahe nájsť nepriateľovo srdce a predsa našiel iba drevo, kde očakával mäso. Fakľa, ktorá mu bola pred niekoľkými sekundami podávaná, vychýlila jeho zbraň z pôvodnej trajektórie. Držala ju bezmäsitá ruka s dlhými pokrivenými prstami... Pán tejto údesnej ceremónie stál priamo pred ním. Bol to neuveriteľne vychrtlý nemŕtvy, zabalený v ťažkom čiernom plášti a klobúkom na hlave. Jeho obnažené paže vyzerali nereálne, a predsa ako keby tieto zničené svaly dokázali zdvihnúť pohoria.
Alahel sa opäť pokúsil neúspešne zasiahnuť svojho protivníka. Doručiteľ pri náraze na dýku v druhej ruke nemŕtveho vykresal iskry. Poslova zúrivosť sa na chvíľu zmiernila po tom, ako fakľa samovoľne zahorela čudesným purpurovým svetlom.

„Neželám si tvoju smrť. Aspoň nie teraz. Tvoji priatelia sú na bezpečnom mieste a závisí iba od teba, či tam zostanú.“
„Klameš ! Vráť sa do pekla, temná stv...“
Alahelovu myseľ premkol divný pocit, keď zrazu dokázal vidieť v tme ako za bieleho dňa. Čo za temné triky na neho tento čudný tvor skúšal ?
„Temnote patrím a do Temnoty sa navrátim.... Ak by ťa chceli zabiť, urobili by to už dávno. Avšak z dôvodov, ktorým nemôžeš porozumieť, si temné sily želajú, aby si túto úlohu dokončil. Nechaj ma sprevádzať ťa k tvojmu cieľu ako keď prevozník priváža cestovateľa k brehom vzkriesenia...“
Alahel nepoľavil vo svojej ostražitosti, ale keď si uvedomil situáciu, v ktorej sa nachádzal, vedel, že nemá na výber. Skoro napriek svojej vôli prikývol.

A tak sa stalo, že zvláštne zobrazenie Smrti prešlo Cadwallonskými stokami a viedlo pri tom za osudom čistú dušu. Keď Alahel uvidel svetlo ohňa, ktoré žiarilo zo železného roštu na úrovni očí, vedel, že jeho púť bola pri konci. Netvory ich jeden po druhom opustili a vrátili sa do Temnoty.
„Otvorením tohto malého roštu sa dostaneš do Den Azhirovho paláca. Buď opatrný, pretože sa objavíš v mučiarni... Tvoji priatelia sa s tebou stretnú vonku počas úsvitu.“
Posol mal zmiešané pocity.
“Viem, že si tu iba preto, že máš vykonať nejaký temný plán. A predsa by som bez teba už nepatril tomuto svetu. Záväzok cti zostáva záväzkom cti. Moje meno je Alahel a máš u mňa dlh.”
Podivné stvorenie sa otriaslo v kŕčoch, ako keby sa chcelo zasmiať.
“Keď ponoríš čepeľ do zbabelého srdca Lyieta Izhara, odkáž mu, že ďalšia ruka tarotových kariet Strašidla bude vytetovaná na kožu jeho chrbta.”
Alahel zbledol, keď sa dovtípil, ako ho Smrť oklamala.
Index :: Print :: E-mail
Komentář je vlastnictvím jeho autora. Neodpovídáme za jeho obsah.
Poslal VláknoNové obrázky
Rýchle linky
Nové príspevky
Nové linky


Copyright Š 2003 by WARGAMING.sk   |  Powered by XOOPS 2.0 ? 2001-2003 The XOOPS Project  |   Design by 7dana.com